Mūsdienīgas pārmaiņas viesnīcas istabiņā

 

Viesnīcas istabiņas pārvērtību projekts tapa sadarbībā ar igauņu blogeri Breti Lepiku

Bretes draugs, kura ģimene pārvalda mazo Telegraf Backpackers hosteli Kuresārē, uzaicināja viņu palīdzēt padarīt hosteļa telpas aizraujošākas. Istabas bija kārtīgas, bet tikai nedaudz garlaicīgas, kā arī tām bija nepieciešama modernizācija. Mērķis bija padarīt telpas modernas, izmantojot pēc iespējas mazāk resursu.

 

Attēli: Brete Lepika

Hostel
Istaba pirms un pēc
Hostel
Istaba pirms un pēc

Bretei hosteļa īpašnieki brīvi ļāva izvēlēties toņus. Pēc ilgām pārdomām tika izvēlēts baltais (F497 Paper) un tumši zaļais (N439 Abyss) tonis.

Krāsojot sienas, Brete nolēma, ka pāreja no zaļā (N439 Abyss) uz balto (F497 Paper) toni varētu būt nevienmērīga. Tā kā krāsojamā tapete ir strukturēta, tā pat būtu gandrīz neiespējami iegūt pilnīgi taisnu un vienmērīgu rezultātu. Līdz ar to krāsu pārejas līnija tika apzināti veidota ar brīvu roku un tumši zaļās daļas augstums atstāts 3/4.

 

"Jāsaka, ka man ļoti patīk Tikkurila toņu paraugi. Pēc manām domām, tie daudz labāk ļauj saprast, kā tonis izskatīsies, un arī toņu nosaukumi var palīdzēt izdarīt izvēli," slavē Brete.

 

Toņu kartes var aplūkot šeit

Toonid
Tikkurila toņu paraugi

Brete plānoja visus darbus paveikt pāris dienu laikā. Kopumā tas viņai aizņēma septiņus vakarus.

 

"Tā kā istabā griesti ir ļoti augsti, darba bija diezgan daudz! Arī sienas pirms tam bija gaiši zilas un uz tām ir krāsojamā tapete, kas darbus nedaudz apgrūtināja. Ir ļoti jauki, ka bija draugi, kas varēja palīdzēt, ja bija nepieciešams un neuzdeva pārāk daudz jautājumu,” atzīst Brete.

Hostel
Atjaunotā viesnīcas istabiņa
Hostel
Ceļojums uz Keniju iedvesmoja Breti veidojot telpu
Hostel
Apmeklētājus sagaida mājīga istabiņa

Izmantotie produkti

Sienu krāsošanai tika izvēlēta Wall 7 krāsa, kas ir matēta, pret tīrīšanu noturīga ūdens bāzes krāsa, ar ļoti labu segtspēju un izturīga pret mazgāšanu. Šī krāsa ir piemērota arī piekrāsošanai. Griestu krāsošanai tika izvēlēta Ceiling 3 krāsa - pilnībā matēta griestu krāsa uz ūdens bāzes ar teicamu segtspēju un, kas ļoti labi izlīdzinās un veido pilnīgi baltu virsmu.

Sienu krāsošanai tika izmantots Anza Micmex rullītis ar garu plūksnu. Sienas uz kurām bija krāsojamā tapete, tika krāsotas četrās kārtās, bet pārējās - trīs.

 

Anza krāsošanas instrumenti

Hostel
Moderna un mājīga istabiņa

"Man ir tāds paradums, ka vienmēr ir jāizmēģina vairāki interjera elementi, pirms tiek pieņemts lēmums. Tāpēc man vienmēr līdzi ir visdažādākie priekšmeti interjeram. Uz sienas tika izmēģināti dažādi dekori, bet kā redzat, beigās tika izvēlētas šīs divas etniskās bildes. Man liekas, ka manus darbus, mans Kenijas brauciens ietekmēs vēl ilgi," stāsta Brete.

 

Viss, kas tika izmantots istabas atjaunošanai, tika pirkts lietoto preču veikalos vai no cilvēkiem, kas pārdeva savas vecās lietas. Gala rezultātā istaba kļuva modernāka un tika izmantoti minimāli līdzekļi!

 

Brette Saar
Attēls: Brete Lepika
lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color