Jūsu bērna istaba ir telpa, kurā bērns ne tikai atpūšas un spēlējas, bet arī mācās iepazīt pasauli. Nav īpašu noteikumu bērnistabas iekārtošanai, taču ir izstrādāti principi, kas veicinās bērna attīstību. Bērnistabai jābūt krāsainai, lai veicinātu bērna iztēli.

Izvēloties toņus bērnistabai, pastāv noteikums, ja nevarat izvēlēties toni, dodiet priekšroku maigiem toņiem. Rotaļlietas ir diezgan krāsainas, līdz ar to balts vai gaišs fons radīs jauku līdzsvaru. Mierīgie toņi palīdz arī nomierināt bērnu, savukārt raibi toņi var radīt nervozitāti un nekārtīgas telpas iespaidu.

Neaizpildiet telpu ar pārāk daudz mēbelēm, bet atstājiet vietu, kur rotaļāties. Pilnībā pietiks, ja istabā būs gulta, kumode vai skapis, grāmatu plaukts un galds. Iekārtojiet sava bērna istabu atbilstoši viņa raksturam un vēlmēm.

Tava mazuļa istaba

 

Bērna istabā nav nepieciešams ievietot daudz lietu, jo parasti viņš tur tikai guļ. Izvēloties toni, ņemiet vērā, ka jūs, iespējams, negribēsiet remontēt sava bērna istabu pēc dažiem gadiem.

Zīdaiņiem patīk toņu akcenti, uz kuriem viņi var koncentrēties. Tāpēc varat istabā uzgleznot sienas gleznojumu, lai mazulis varētu redzēt to no gultiņas. Nebaidieties eksperimentēt, apzīmējiet sienas paši (zīmējiet mākoņus, varavīksnes, ciparus vai burtus). Jo mazāk “šablonisma” zīmējumos, jo jaukāk izskatīsies istaba. Uz sienām krāsotie rotājumi telpu var padarīt unikālu vienā mirklī.

Neizmantojiet pārāk daudz un dažādus toņu vienlaikus, koncentrējieties uz pāris toņiem un izmantojiet pēc iespējas neitrālākus toņus – tā bērna guļamistaba saglabās nomierinošu atmosfēru. Ar dažādu aksesuāru palīdzību vēlāk var ļoti vienkārši izdekorēt istabu.

Attēls: miramii

Izvēlies toņus atbilstoši bērna vecumam un raksturam

 

Bērnistaba jāpielāgo bērna rakstura īpašībām. Bērnistabas toņi ir jāizvēlas tā, lai tie atbalstītu un attīstītu bērna iztēli.

Psihologi apgalvo, ka ar krāsas toņa palīdzību var nomierināt nemierīgos bērnus, savukārt mazāk kustīgos rosināt izzināt apkārtni. Nemierīgiem un jūtīgiem bērniem der zaļi akcenti. Dzeltens tonis veicina kuņģa un aknu darbību, tādējādi palielinās bērna apetīte. Zilais tonis palīdz koncentrēt uzmanību — ar šī toņa krāsu ieteicams dekorēt bērnistabas zonu, kurā atradīsies bērna darba galds vai kurā bērns rotaļāsies. Smeļoties idejas bērnistabai, neaizmirstiet, ka viss, kas minēts piemēros, nav jāatkārto. Izvēlieties kādu detaļu vai detaļas un izmantojiet tās. Lai īstenotu šīs idejas, nevajag iegādāties neko jaunu — pārkrāsojiet dažas mēbeles vai rotaļlietas. Vēl labāk, ja šo darbiņu veiksiet kopā ar saviem bērniem, aprunājoties un ņemot vērā viņu viedokli.

Spuldzīšu virtenes rada omulīgu atmosfēru bērna istabā.

Istaba skolniekam

Kad bērns sāk doties uz skolu, mainās arī viņa toņu izvēle. Ja līdz šim vecāki bija galvenie bērna telpas dekorētāji, tad sākot skolas gaitas skolēnam vajadzētu pašam ļaut iekārtot savu telpu – tas veicinās gan bērna personības attīstību, gan neatkarību.

Ideju īstenošanai mēs iesakām izvēlēties krāsu mēbelēm Furniture 30 un krāsu sienām Wall 4. Galvenās šo krāsu īpašības — tās ir krāsas uz ūdens bāzes, gandrīz bez smaržas un ātri žūstošas. Ar tām būs patīkami krāsot un tās nekaitēs bērna veselībai.

 

Izvēlieties produktus šeit

 

Kā izvēlēties telpai un virsmai atbilstošāko produktu

Attēls: internets

Vivacolor krāsas var tonēt pēc Tikkurila toņu kartēm. Pievērs uzmanību, ka ekrānā redzamie krāsu toņi ir atveidoti elektroniski. Tie var atšķirties no reālā krāsas toņa, jo mūsu krāsu uztveri ietekmē materiāla virsma, atspīdums, apgaismojums un citi faktori. Pirms virsmu krāsošanas pārliecinies, ka izvēlētais tonis ir atbilstošs aplūkojot toņu paraugus veikalā vai arī nokrāsojot nelielu virsmas laukumu konkrētajā vidē un gaismā, kur toni iecerēts izmantot.

 

Toņu kartes aplūko šeit

 

Skaties video kā krāsot iekšdarbos

 

Ja rodas šaubas par to, kā pareizi krāsot, jautājiet padomu mūsu krāsu ekspertam zvanot uz bezmaksas tālruni 82888 vai sūtiet ziņu uz e-pastu academy.lv@ppg.com. Jautājumu vari uzdot arī aizpildot mūsu tiešsaistes formu - ŠEIT.

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color