Kamēr bērns ir ļoti jauns, vecāki ņem virsroku bērna istabas iekārtošanā, bet kad bērns kļūst vecāks un sāk jau iet skolā, istabas iekārtošanā var sākt aktīvi iesaistīt arī pašu bērnu. Bērnam savas telpas kontrolēšana un lēmumu pieņemšana nāk par labu personības attīstībai un neatkarībai.

Mēs kā vecāki varam bērnu atbalstīt šajā procesā – apspriesties un uzdot jautājumus. Svarīgi ir neuzspiest savus uzskatus un pieņemt bērna vēlmes un izvēli.

Sagatavošanās istabas pārvērtībām

Pirms izmaiņu veikšanas kopā ar bērnu apspriedieties, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus. Apspriediet pašreizējo telpas izmantošanu, problemātiskās jomas un iespējamās nākotnes vajadzības. Izveidojiet istabas skici, kurā atzīmējiet mēbeļu novietojumu telpā. Kopā ar bērnu apskatiet dažādus interjera dizaina risinājumus no žurnāliem un interneta. Saplānojiet nepieciešamos produktus un sastādiet budžetu.

Pārdomājiet arī telpas funkcionalitāti – cik viegli būs uzturēt kārtību telpā, ar kādiem vaļaspriekiem nodarbojas bērns, vai telpa jādala ar māsu vai brāli u.c.

Koolilapse tuba

Guļvieta

Viena no svarīgākajām lietām skolnieka istabā ir gulta, kas nodrošina labu miegu. Mēs visi zinām, ka labs un kvalitatīvs miegs uzlabo dzīves kvalitāti.

  1. Drošība. Gulta jānovieto tā, lai gulētājs justos droši. Tas nozīmē, ka tā jānovieto ar skatu uz logu un durvīm (lai neviens nevarētu negaidīti nobiedēt). Ir iespējams ņemt palīgā arī spoguli. Drošības sajūtu palīdz vairot arī iecienītāko toņu izmantošana, mājīgs un pietiekams apgaismojums un dizaina elementu (bildes, fotogrāfijas u.c.) pievienošana.
  2. Klusums. Ja aiz sienas atrodas cita istaba, kura ir trokšņa avots (virtuve, dušas telpa u.c.), jādomā, kā samazināt troksni aiz sienas. Viena iespēja ir piestumt skapi pie sienas – drēbes palīdz mazināt troksni. Varat arī izmantot nelielas starpsienas – krāsojiet tās spilgtas un izmantojiet tekstila vai korķa risinājumus, lai palīdzētu izolēt skaņu. Starpsienām nav obligāti jābūt kvadrātveida, tās var būt arī, piemēram, viļņu formā, pilsētas ainavas formā u.c.
  3. Matracis, spilvens un piemērota biezuma sega. Gultas veļa (segas, gultas pārklāji, spilveni) palīdz radīt noskaņu un pārmaiņas telpā.
  4. Gultas izmērs. Vai gulta ir arī vieta, kur bērns kopā ar draugiem sēž? Bērnam pieaugot, šaurākas gultas vietā gribas platāku, piemēram, 1,60 m platu gultu, jo tā viņam kļūst par ļoti svarīgu laika pavadīšanas vietu.
  5. Nakts skapītis vai galdiņš, kur nolikt svarīgas lietas: grāmatu, ūdens glāzi, modinātāju, telefonu u.c.

Temperatūra un gaisa kvalitāte telpā ir svarīga labam nakts miegam (it īpaši, ja durvis ir aizvērtas). Tas attiecas ne tikai uz miega laiku, bet arī uz mācīšanos un citām aktivitātēm.

Voodi
Attēls: internets
Voodi
Voodi

Mācību vide

 

Koolilapse tuba
Attēls: internets

Galds un krēsls

Galdam un krēslam ir jābūt ērtiem un pielāgotiem mācībās. Galdu var izvēlēties lielāku, jo uz tā parasti tiek novietots arī dators. Krēslam jābūt ergonomiskam, ar regulējamu augstumu un muguras atbalstu.

Ļoti bieži daudziem bērniem patīk mācīties viesistabā uz dīvāna, pie pusdienu galda vai gultā – taču tas ietekmē bērna koncentrēšanos un veselību. Ir svarīgi vienoties ar bērnu, lai viņš mācās savā istabā pie rakstāmgalda.

 

 

Skapji, plaukti un grozi

Kārtīga telpa veicina koncentrēšanās spējas, kā arī dod mieru brīvajos brīžos. Attiecībā uz skapjiem un plauktiem jāņem vērā bērna paradumi. Vai viņam patīk kārtība, vai viņam patīk tīrīt un kārtot savu istabu? Padomājiet kopā ar bērnu, kas viņam atvieglotu savas istabas tīrīšanu un kārtošanu.

Izmantojiet dažādas kastes un grozus, kuros uzglabāt nepieciešamākās lietas, un uz tām uzrakstiet, kas tajās atrodas. Tas bērnam atvieglos lietu paņemšanu, nolikšanu atpakaļ un atrašanu. Kastes un grozus var arī dekorēt tos pārkrāsojot un aplīmējot.

 

 

Gaisma

Mācību vietai ļoti svarīgs ir apgaismojums – gan mākslīgais, gan dabiskais. Mākslīgā apgaismojuma gadījumā ir nepieciešama gan galda lampa, gan labs vispārējais apgaismojums telpā. Galda lampas gaismai jākrīt pa kreisi labročiem un pa labi kreiļiem. Galda lampas vietā var izmantot arī stāvlampu, ko var novietot gan pie gultas, gan rakstāmgalda. Nedrīkst aizmirst arī apgaismojumu, kas palīdz radīt omulīgu atmosfēru - dažādas naktslampiņas, lampiņu virtenes vai kādu mūsdienīgāku risinājumu – gaismas lentas, kuras īpaši iecienījuši ir pusaudži.

Lai efektīvi izmantotu dabisko apgaismojumu, galds ir jānovieto blakus logam. Bet ir jāņem vērā arī loga atrašanās vieta, jo tas var būt vērsts uz pagalmu, kur bieži pārvietojas cilvēki vai saule caur logu var pārāk spilgti spīdēt uz galda. Šajā gadījumā var izmantot, piemēram žalūzijas, kas ir viegli regulējamas. Var izvēlēties krāsainas un rakstainas žalūzijas, kas piešķirs telpai mājīgu noskaņu. Viena toņa žalūzijas un aizkari palīdz nomierināt telpas kopējo atmosfēru.

Koolilapse tuba
Attēls: internets

Radošums un mājīgums

Ko bērnam patīk darīt? Kādi ir viņa hobiji? Lai padarītu bērna istabu personiskāku, ir vērts padomāt par šiem jautājumiem, jo ​​vaļasprieku prezentēšana ir lielisks veids, kā izcelt bērna personību un smelties idejas interjera elementiem.

Kādas ir jūsu bērna mīļākās krāsas? Bērna mīļākās krāsas mainās līdz ar vecumu. Līdz ar to, varat vienoties, ka istabas sienu tonis varētu būt kādā neitrālā tonī un pašreizējās iecienītākās krāsas varētu izmantot interjera elementos, kurus ir viegli nomainīt (piemēram, aizkari, gultas veļa, paklāji).

Iesaistiet arī bērnu telpas radīšanā

Bērns noteikti būs ļoti priecīgs, ja iesaistīsities telpas pārveidošanā, jo bērns vēlas kontrolēt savas lietas un telpu. Laika gaitā mainās bērnu vēlmes un vajadzības. Skolas laikā notiek dažādas aktivitātes un notikumi, kas izveido bērna personību un raksturu, un ar to bērns vēlas saistīt savu telpu.

 

8 gadus vecā skolnieka Lukas istaba ieguva pilnīgi jaunu izskatu, izmantojot svaigu toni un aizraujošu risinājumu.

Pārvērtībām bija nepieciešams nedaudz krāsas, labas idejas un drosmīga pieeja. Rezultāts ir brīnišķīgs! Siena tika krāsota ar Vivacolor veselībai draudzīgo, pilnībā matēto sienas krāsu Wall 4. Color Test krāsu bundžas lieliski palīdzēja atrast īsto toni.

Lukase tuba enne
Istaba pirms pārvērtībām
Lukase tuba pärast
Istaba pēc pārvērtībām
Purgid
Metāla bundžas, kas kalpo kā zīmuļu turētāji ir pārkrāsotas ar Furniture 30 krāsu

Iedvesmojoša, ērta un videi draudzīga pieeja

 

Ir svarīgi, lai mācību vide būtu iedvesmojoša un ērti lietojama. Kā arī to veidojot, ir labi, ja spējam izmantot videi draudzīgus risinājumus. Tā vietā, lai uzreiz iegādātos ko jaunu, varam “piešķirt tam jaunu izskatu” ar krāsu, gan pārkrāsojot dažādas telpas virsmas, gan pārkrāsojot vai noņemot krāsu no telpas elementiem (mēbelēm). Piemēram, priekšroku varētu dot ūdens bāzes iekšdarbu krāsām no Green Line sērijas, ko atzinusi Latvijas Astmas un alerģijas biedrība, kā arī tai ir piešķirts Ziemeļvalstu ekomarķējums. Green Line sērijas krāsas satur ļoti minimālu gaistošo organisko savienojumu daudzumu, tāpēc tās ir drošākas veselībai un videi. Šie produkti ir piemēroti arī alerģiskiem cilvēkiem.

 

Izvēlies produktus šeit

Apskatīt idejas bērnistabas interjeram

 

Vivacolor krāsas var tonēt pēc Tikkurila toņu kartēm. Pievērs uzmanību, ka ekrānā redzamie krāsu toņi ir atveidoti elektroniski. Tie var atšķirties no reālā krāsas toņa, jo mūsu krāsu uztveri ietekmē materiāla virsma, atspīdums, apgaismojums un citi faktori. Pirms virsmu krāsošanas pārliecinies, ka izvēlētais tonis ir atbilstošs aplūkojot toņu paraugus veikalā vai arī nokrāsojot nelielu virsmas laukumu konkrētajā vidē un gaismā, kur toni iecerēts izmantot.

 

Toņu kartes aplūko šeit

 

Ja rodas šaubas par to, kā pareizi krāsot, jautājiet padomu mūsu krāsu ekspertam zvanot uz bezmaksas tālruni 82888 vai sūtiet ziņu uz e-pastu academy.lv@ppg.com. Jautājumu vari uzdot arī aizpildot mūsu tiešsaistes formu - ŠEIT.

Väikelapse tuba
lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color