Daudzi no mums labprāt iegādājas jaunas mēbeles, taču noteikti ir arī tādi, kas vēlas vecajām mēbelēm piešķirt jaunu dzīvi, atjaunojot veco skapi, galdu vai mēbeles, kas arī pēc daudziem gadiem saglabājas ārkārtīgi izturīgas un kvalitatīvas. Lai vecajām mēbelēm piešķirtu jaunu dzīvi, ir svarīgi rūpīgi pārdomāt, kādu rezultātu vēlaties sasniegt.

Oldies restaurācijas studija (Facebook: @oldiesfurniture) atjaunojot vecās mēbeles, cenšas saglabāt to autentiskumu.

 

Attēli: Andrius Kasmočius

 

Vecā sekcija iegūst jaunu elpu

Nevajag izmest vecās sekcijas no padomju laika – skaistu rezultātu var iegūt, sekcijai piešķirot vintāžas efektu. Sekcija pārkrāsota ar Furniture 30 mēbeļu krāsu, kā tonis izvēlēts maigi baltais. Sekcijas rokturi tika nomainīti pret jauniem rotaļīgiem rokturiem, tādējādi piešķirot mēbelei papildu šarmu.

 

Sekcija pirms krāsošanas
Sekcija pēc krāsošanas
Nomainītie rokturi
Vintāžas efekts

 

Krāsa mēbeļu atjaunošanai bez īpaša aromāta


Furniture30

Atjaunojot sekciju, tika izmantota Tikkurila Otex Akva ūdens bāzes gruntskrāsa un Vivacolor Furniture 30 mēbeļu krāsa.

Restaurācijas studija Oldies uzteica darbu ar Furniture 30 krāsu, jo tā bija bez izteikta aromāta un nepilēja, kā arī ļāva iegūt nevainojamu apdari. Furniture 30 pieder pie Green Line sērijas, kurai ir piešķirts gan Latvijas Alerģijas un astmas biedrības atzinums, gan Ziemeļvalstu ekomarķējums, kas apliecina, ka šie produkti ir droši lietošanai alerģiskiem cilvēkiem.

 

Apskatīt produktus

Noderīgi padomi mēbeļu krāsošanai

  • Lai panāktu labāku adhēziju (virsmas saķeri ar krāsu), pirms krāsošanas no mēbelēm rūpīgi nomazgājiet taukus, netīrumus, pelējumu un rūsu. Noslīpējiet atlupušo krāsu vai laku.
  • Lai iegūtu nevainojamu rezultātu, pirms krāsošanas virsmu noslīpējiet vienmērīgi gludu un notīriet slīpēšanas putekļus.
  • Ja nepieciešams, špaktelējiet virsmas ar Vivacolor Snickeri špakteļtepi kokam.
  • Virsmas pirms krāsošanas nogruntējiet ar Vivacolor Special Primer gruntskrāsu, jo gruntskrāsa labi pieķeras virsmai un nosedz nelielus skrāpējumus.
  • Grūti sasniedzamās vietas, piemēram, mēbeļu kājas, malas un spraugas krāsojiet ar otu. Lielākas virsmas ar rullīti (piemēram, galda virsma, skapju durvis, atvilktņu fasādes utt.).
  • Pirms lietošanas ļaujiet krāsotajai virsmai pietiekami nožūt (vismaz 3 dienas, bet, ja iespējams, ilgāk).
  • Ūdens bāzes krāsas ir viegli iztīrīt no instrumentiem, jo ir nepieciešams tikai ūdens un ziepes.

Uzmanību! Nekrāsojiet mēbeles ar sienas krāsu, lai gan rezultāts var izskatīties vienāds, mēbeļu krāsai ir daudz lielāka noturība pret skrāpējumiem un mazgāšanu. 

 

Ieteikums! Rūpīgi ievērojiet produkta lietošanas instrukciju, kas ir norādīta produkta aprakstā.

 

Instrukcijas mēbeļu krāsošanai

Izvēlieties toni, kas jums patīk

Vivacolor krāsas var tonēt atbilstoši Tikkurila toņu kartēm. Toņi ekrānā var nebūt precīzi, jo tie tiek pārraidīti elektroniski un to intensitāte ir atkarīga no monitora iestatījumiem. Pārliecinies, vai tonis būs piemērots, izmantojot speciālos toņa paraugus veikalā. Ja iespējams, paņemiet līdzi no veikala toņu čipus un pārbaudiet krāsas toņa piemērotību tajā pašā vidē un gaismā, kur to izmantosiet.

 

Izvēlieties toni no toņu kartēm

Ja jums ir šaubas par to, ko un kā krāsot, jautājiet bezmaksas padomu mūsu krāsu ekspertam zvanot uz Krāsu līniju 82888 vai sūtiet e-pastu uz academy.lv@ppg.com.

paint line

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color