Vecā, zaļā masīvkoka vitrīna, kas bija jau ļoti nolietota, ieguva pilnīgi jaunu izskatu pateicoties virtuves dizaineres Hijas Harmi (Hiie Härmi) prasmīgajām rokām. Hija ar šīs vitrīnas atjaunošanu cer mudināt citus atjaunot savas vecās mēbeles.
Vitrīna sastāv no divām daļām - apakšējās un augšējās. Vispirms tika atdalīta apakšējā daļa: izņemtas atvilktnes, noņemtas durvis un sarūsējušās durvju eņģes. Pēc tam tika atjaunota augšējā daļa. Vitrīnas atjaunošana kopā prasīja divus mēnešus.
"Tiklīdz es atradu šo vitrīnu, es zināju, kur tā manā mājā stāvēs un kas tajā atradīsies," saka Hija.
Attēli: Hija Harmi
Kad visas apakšējās daļas detaļas bija izjauktas, tās tika nomazgātas ar Vivacolor Special Clean mazgāšanas līdzekli, kas ir ieteicams virsmu tīrīšanai pirms krāsošanas. Nomazgājot taukus un netīrumus no virsmas tiek uzlabota krāsas saķere ar virsmu.
Koka plaisu aizpildīšanai tika izmantota Vivacolor Snickeri špakteļtepe kokam, kurai ir ļoti laba saķere ar virsmu. Pats laikietilpīgākais darbs bija caurumu aizpildīšana un slīpēšana. Kad durvis bija salabotas un caurumi aizpildīti, sākās Hijas mīļākais darbs — krāsošana. Vitrīna tika krāsota ar Vivacolor Furniture 30 mēbeļu krāsu baltā tonī, izmantojot otu, bet lielākām virsmām rullīti mēbeļu krāsošanai. No pieredzes, krāsot ar rullīti ir vieglāk, ātrāk un rezultāts ir skaistāks.
Pēdējais darbs pie vitrīnas apakšējās daļas bija melno detaļu pievienošana. Vitrīna tika pie jauniem melniem rokturiem un arī durvju eņģes tika nokrāsotas melnas. Vitrīna tika salikta atpakaļ un tās apakšējā daļa bija gatava.
"Jau no paša sākuma zināju, ka nespēšu noslīpēt nost visu zaļo krāsu, tad labāk nokrāsošu vismaz četrās kārtās, lai beigās virsma būtu balta. Durvis un atvilktnes tiešām bija nepieciešams nokrāsot 3-4 kārtās. Nav iespējams nokrāsot visas puses uzreiz, tāpēc kamēr viena puse žūst var krāsot kādas citas daļas virsmu," stāsta Hija.
Kā stāsta Hija, grūtākais augšējās daļas atjaunošanā bija apaļo atbalsta kāju atjaunošana ar koka špakteļtepi. No atbalsta kājas bija atdalījušies lieli koka gabali un koksne bija bojāta. Caurumu un plaisu aizpildīšanai tika izmantota Vivacolor Snicker koka špakteļtepe, kas labi pielīp pie koksnes, minimāli saraujas un veido īpaši gludu un stingru virsmu. Pēc virsmas nožūšanas un noslīpēšanas bija iespējams ķerties pie krāsošanas.
"Arī krāsošana bija diezgan laikietilpīga. Sākumā nokrāsoju visas sānu un apakšējās virsmas. Pēc tam apgriezu vitrīnu otrādi un pārkrāsoju otras sānu un apakšējās virsmas. Krāsojot mazās virsmas – plauktus un malas, ir diezgan ilgs un pacietīgs darbs, jo vajag vairākas reizes pārkrāsot zaļo virsmu, lai iegūtu balto," saka Hija.
Un vitrīna bija gatava!
"Lielisks darbs, kas padarīts. Un tagad es katru dienu priecājos par savu vitrīnu. Vienkārši apbrīnojami, cik skaists ir gala rezultāts," apmierināta un priecīga ir Hija.
Hija Igaunijā nodrošina arī savus unikālos virtuves dizaina pakalpojumus, uzzini vairāk šeit.
Krāsa bez smaržas mēbeļu atjaunošanai
Vitrīnas atjaunošanai, tika izmantota Vivacolor Furniture 30 mēbeļu krāsa, kas ātri žūst un baltais tonis ar laiku nedzeltē.
Hija iesaka Furniture 30 krāsu, jo tā bija bez smaržas un krāsošanas laikā nepilēja, kas ļāva iegūt nevainojamu apdari. Furniture 30 pieder pie Green Line sērijas krāsām, kurām ir piešķirts gan Latvijas Astmas un alerģijas biedrības atzinums, gan Ziemeļvalstu ekomarķējums, kā arī šie produkti ir piemēroti alerģiskiem cilvēkiem.
Ja jums ir šaubas par to, ko un kā krāsot, jautājiet bezmaksas padomu mūsu krāsu ekspertam zvanot uz Krāsu līniju 82888 vai sūtiet e-pastu uz academy.lv@ppg.com.