Katrā mājā ir atrodama virtuve un tā pamatoti tiek dēvēta par mājas sirdi. Atkarībā no pieejamās telpas un vajadzībām virtuves var būt ļoti mazas vai tieši otrādi – aizņemt mājas vai dzīvokļa lielāko daļu. Veidojot virtuves interjeru, ir svarīgi neaizmirst noteikumu – virtuvei jābūt ne tikai skaistai, bet arī funkcionālai.
Virtuves interjers. Ar ko sākt?
Plānošanas darbiem lieliski noderēs sākotnējais saraksts: kas virtuvē nepieciešams (kādas mēbeles un sadzīves tehnika) un cik daudz vietas tajā ir. Ieteicams ar zīmuli uz papīra uzzīmēt sākotnējo plānojumu, kā, Jūsuprāt, visam būtu jāizskatās. Plānojot izkārtojumu, vienmēr paturiet prātā, ka visiem priekšmetiem jābūt pa rokai un virtuvē jābūt iespējai brīvi pārvietoties.
Virtuvei nav jākļūst par pieliekamo. Virtuvē visam jābūt pa rokai, bet kārtībā. Apsveriet, kādas virtuves ierīces un piederumi Jums būs nepieciešami un kur Jūs tos glabāsiet. Izmantojiet virtuves stūrus. Tajos var ievietot rotējošus skapīšus ar īpaši stūriem piemērotiem plauktiem. Atvilktnēs jāatstāj pietiekami daudz vietas, jāievieto atdalītāji.
Pievērs uzmanību apgaismojumam
Cits ļoti svarīgs aspekts ir virtuves apgaismojums. Plānojot virtuves apgaismojumu, noteikti apsveriet iespēju konsultēties ar speciālistu, lai rastu labāko risinājumu jau projektēšanas laikā. Virtuvē apgrozīsieties visos diennakts laikos – gan agri no rīta, gan vēlu vakarā. Gatavot ēdienu vai mazgāt traukus pustumsā ir ļoti neērti. Ir nepieciešams saprast, kurā virtuves zonā ir vistumšāk un ierīkot papildus apgaismojumu pēc nepieciešamības. Papildu apgaismojums būs ļoti noderīgs, piemēram, pie izlietnes un virs ēdiena gatavošanas vietas. Šāda izvēle arī palīdzēs ietaupīt – ja virtuvē tikai mazgāsiet traukus, nebūs nepieciešams ieslēgt visas gaismas, pietiks tikai ar papildu lampu vai spuldzi.
Ēdamistaba
Ēdamistaba ir virtuves paplašinājums un tai ir jāatbilst virtuves stilam. Ēdamistabu iekārtojot jāņem vērā ģimenes un telpas lielums. Tai ir jābūt mājīgai un funkcionālai, kur gan ar ģimeni, gan draugiem var labi pavadīt laiku.
Atvērta virtuve
Mūsdienas ļoti populāri ir studijas tipa plānojumi, kur virtuve ir apvienota ar dzīvojamo istabu. Lai saglabātu mājas interjera vienotību, virtuvē izmantojiet tādus pašus akcentus kā visā mājā: vai tā būtu koka imitācija, atkārtoti tumšie toņi vai gluži pretēji – gaišu toņu detaļas. Virtuves interjerā, atšķirībā no guļamistabas vai viesistabas, Jūs varat brīvi izvēlēties spilgtākas detaļas.
Atvērtas virtuves gadījumā ir ļoti svarīgi padomāt par virtuves ventilāciju. Veikalā meklējiet savai virtuves telpai piemērotu pietiekami spēcīgu tvaika nosūcēju. Ja virtuvē nav logu, lietderīgi padomāt par ventilācijas atverēm. Tās pasargās ne tikai no nepatīkamām smakām, bet arī neļaus virtuves sienām un mēbelēm apkvēpt.
Virtuves sienām iesakām izmantot izturīgu, netīrumus atgrūdošu un mazgājamu krāsu Wall 20.
Pēdējos gados popularitāti ir guvusi mēbeļu pārkrāsošana, jo tas ļauj ļoti vienkāršā un izdevīgā veidā atjaunot novecojušo vai apnikušo toņu gammu. Pusmatētā mēbeļu krāsa Furniture 30 ir lieliski piemērota virtuves mēbeļu pārkrāsošanai, jo tai ir laba nodilumizturība un tā labi izlīdzinās.
Vivacolor krāsas var tonēt pēc Tikkurila toņu kartēm. Pievērs uzmanību, ka ekrānā redzamie krāsu toņi ir atveidoti elektroniski. Tie var atšķirties no reālā krāsas toņa, jo mūsu krāsu uztveri ietekmē materiāla virsma, atspīdums, apgaismojums un citi faktori. Pirms virsmu krāsošanas pārliecinies, ka izvēlētais tonis ir atbilstošs aplūkojot toņu paraugus veikalā vai arī nokrāsojot nelielu virsmas laukumu konkrētajā vidē un gaismā, kur toni iecerēts izmantot.
Skaties video kā krāsot iekšdarbos
Ja rodas šaubas par to, kā pareizi krāsot, jautājiet padomu mūsu krāsu ekspertam zvanot uz bezmaksas tālruni 82888 vai sūtiet ziņu uz e-pastu academy.lv@ppg.com. Jautājumu vari uzdot arī aizpildot mūsu tiešsaistes formu - ŠEIT.