Blogere Veronika ar ģimeni savā pašreizējā mājoklī blakus Tallinai dzīvo jau četrus gadus. Dzīvoklī visas sienas bija krāsotas baltā tonī (F485 Damask tonis), kā tas bieži ir jaunbūvēs. Viņai ienāca prātā doma, ka ir nepieciešamas pārmaiņas un neliela atjaunošana, un tā kā viņa negribēja veikt lielas izmaiņas, sākotnēji bija plāns nokrāsot tikai vienu akcenta sienu bērna guļamistabā.

Pēc toņu meklēšanas un salīdzināšanas tika izvēlēts siltais un omulīgais pelēcīgi bēšais tonis (V484 Driftwood), kas ir pietiekami tumšs, lai radītu efektu blakus baltajai siena, bet tajā pašā laikā neradītu pārāk lielas izmaiņas.

 

Foto: Veronika (@aegjaruum)

Siena pirms krāsošanas
Siena pēc krāsošanas

 

Pareizā toņa izvēle

"Zināju, ka negribu ļoti spilgtu toni, tāpēc sāku koncentrēties uz smilškrāsas toņiem. Sākotnējā vīzija bija nedaudz dzeltenāka, bet, kad veikalā sāku izvēlēties toņus pie Tikkurila paraugu sienas, V484 Driftwood tonis bija pirmais, kas nonāca manās rokās. Kopā no veikala izgāju ar apmēram desmitiem dažādiem toņu paraugiem, bet beigās izmantoju to toni, kas pirmais bija iekritis acīs," ar savu izvēli ir apmierināta Veronika.

 

Driftwood tonis ir moderns un populārs, ļoti izplatīts ziemeļvalstu interjeros. Kad Veronika izvēlējās toni, viņa uzzināja, ka ir pieejama Tikkurila Colour Master aplikācija, kas var palīdzēt izvēlēties īsto toni. Pārbaudot citus toņus ar Colour Master aplikāciju, Veronika pārliecinājās, ka spilgti toņi nav piemēroti un Driftwood ir pareizā izvēle. Tikkurila Colour Master aplikācija ir bezmaksas, un to var lejupielādēt gan App Store, gan Google Play.

 

"Tas ir skaistākais pelēcīgi bēšais tonis, kāds vien var būt! Ideāli piemērots tādam cilvēkam kā es, kas baidās no spilgtiem toņiem, pieticīgs, silts un omulīgs tonis. Savā guļamistabā un bērna istabā nokrāsojām vienu sienu. Abas istabas uzreiz ieguva jaunu elpu. No vienas puses, kaut kas jauns, bet no otras puses, ejot garām šīm sienām ir sajūta, ka tās tādas vienmēr ir bijušas. Tieši tāpēc uzskatu, ka tā bija pareizā izvēle!" tā Veronika vērtē savu toņa izvēli.

 

Par Tikkurila Colour Master aplikāciju lasiet šeit

 

Apskatiet toņu kartes šeit

 

Darba process

🖌 Vispirms tika noņemtas grīdlīstes. Tās, protams, var arī aplīmēt ar līmlenti, bet, ja līstes ir viegli noņemamas, tad drošāk ir tās noņemt un pēc krāsošanas tās pielikt atpakaļ.

🖌 Tika veikti sagatavošanās darbi: grīda tika pārklāta ar plēvi, aplīmētas stūru malas, slēdži utt.

🖌 Pēc sagatavošanās darbiem tika krāsotas sienas maliņas. Šim nolūkam tika izmantota Anza mazākā ota. Tā kā abās istabās tika krāsota tikai viena siena, bija daudz tā saukto kritisko vietu, kur jaunā krāsa satiekas ar veco, un pārejai noteikti bija jāizskatās nemanāmai. Šādos gadījumos ar līmlenti ne vienmēr pietiek, tāpēc var noderēt maza un precīza ota.

🖌 Lielāko sienas virsmu krāsoja divās kārtās ar rullīti.

🖌 Pēc tam tika noņemtas līmlentes un notīrīti instrumenti.

 

 

Patērētais laiks

Katras sienas sagatavošana prasīja dažas stundas. Vienā dienā varēja paspēt nokrāsot tikai vienu sienu, jo krāsošanas darbi tika veikti februārī, kad dienas gaisma nav ilga. Abas sienas tika krāsotas divās kārtās. Pirmajai kārtai ir jāļauj nožūt apmēram trīs stundas, un tad var krāsot otro kārtu (precīzu žūšanas laiku skatieties izvēlētās krāsas produkta aprakstā).

Bērnistaba ar jauno toni ieguva mājīgāku izskatu

 

Bērnistabā ir vismazāk saules gaismas, un pat silti baltais Damask tonis tajā izskatās drūmi. Veronika vēlējās telpu padarīt mazliet siltāku, bet lai gala rezultāts būtu salīdzinoši neitrāls. Akcenta sienai bērnistabā tika izvēlēts tāds pats tonis (V484 Driftwood) kā guļamistabā.

Viena siena, kas nokrāsota siltajā pelēcīgi bēšajā tonī, uzreiz piedeva bērnistabai mājīgumu un siltumu.

Bērnistaba pirms krāsošanas
Bērnistaba pēc krāsošanas
Darba instrumenti

“Ar kvalitatīvu krāsu un instrumentiem rezultāts ir skaists, pat neskatoties uz to, ka neesmu profesionāla krāsotāja. Arī mans vīrs, kurš savā dzīvē ir krāsojis vairākas sienas, teica, ka ir prieks strādāt ar kvalitatīvu krāsu un instrumentiem. Sākumā es baidījos, ka kaut ko sabojāšu, bet ar Vivacolor krāsu un Anza rullīti bija tik viegli strādāt, un gala rezultāts bija skaists, vienalga vai krāsoju es (iesācēja) vai mans vīrs (pieredzējis meistars). Wall 4 sienas krāsai gandrīz nav aromāta, un tā ir piemērota cilvēkiem ar alerģijām. Istabā ar krāsoto sienu jau tonakt varējām mierīgi gulēt, jo bija pazudusi visa krāsas smaka," priecājas Veronika.

 

Wall 4

 

Bērnistabas un guļamistabas akcenta sienas tika pārkrāsotas ar Wall 4 sienas krāsu, kas rada samtainu, pilnībā matētu virsmu, kas paslēpj nelielus nelīdzenumus, līdz ar to gala rezultāts ir nevainojams. Wall 4 krāsa ir no Green Line sērijas, kurai ir piešķirts Latvijas Astmas un alerģijas biedrības un Ziemeļvalstu ekomarķējums. Pilnīgi matēta krāsa atstāj uz sienas ļoti jauku tekstūru, ieskatoties ir redzams ruļļa raksts, kas piešķir krāsai nedaudz vairāk dziļuma.

 

Krāsošanai Veronika izmantoja kvalitatīvās Anza otas un krāsošanas rullīšus. Tika izmantota Anza Elite Flat ota un Platinum Micmex rullītis.

 

Veronikas padomi un ieteikumi citiem krāsotājiem

🖌 Krāso dienasgaismā. Nav vēlams krāsot, kad ir tumšs, jo tad nav tik viegli pamanīt vai krāsojums ir vienmērīgs. Veronika krāsoja februāra otrajā pusē, kad dienas gaisma ir vairāk, bet dažkārt nācās mainīt plānus, jo laiks bija pārāk apmācies.

🖌 Pirms krāsošanas rūpīgi aplīmējiet visas malas ar līmlenti. Ja iespējams, krāsošanas laikā noņemiet arī grīdlīstes.

🖌 Krāsu vanniņu izklājiet ar plēvi un tad lejiet krāsu. Tad jums nevajadzēs mazgāt vanniņu un līdz ar to izlietne vai vanna nebūs pilna ar krāsas šļakatām.

🖌 Vienmēr krāso no augšas uz leju un izmanto krāsošanas rullīti ar rokturi-pagarinātāju. Ja krāso sienu pa daļām, piemēram, vispirms sienas augšējo pusi un tad apakšējo pusi, tad sienas vidū var palikt svītra.

🖌 Stūrus un malas ir labi krāsot ar 50mm platu otu, kas piemērota visu veidu krāsām, un kas dažkārt noder arī mazāku darbu, piemēram, mēbeļu krāsošanai. Veronika izmantoja Anza otu, kas palīdzēja darbu paveikt precīzi.

🖌 Ja gaišāku sienu krāso tumšākā tonī, pietiek pārkrāsot vienā vai divās kārtās. Ja krāsojat no tumšāka uz gaišāku toni, vajadzētu pietikt ar divām kārtām krāsas. Ja gadījumā jums rodas šaubas vai jautājumi, varat lūgt padomu Vivacolor Krāsu līnijas ekspertam, zvanot uz bezmaksas numuru 82888.

🖌 Iesācējiem vajadzētu ņemt vērā, ka nevajag krist panikā, ja krāsas bundžā tonis izskatās savādāks nekā paraugā, jo īstais tonis ir redzams tad, kad krāsa ir nožuvusi.

 

“Tagad es esmu lielā sajūsmā par savām jaunajām sienām! Gala rezultāts izdevās silts un omulīgs,” apmierināta ar gala rezultātu ir Veronika!

 

Projekta autore

 

 

aegjaruum Veronika
Foto: Veronika @aegjaruum

Veronika ir dzīves stila blogere, kura interesējas par interjera dizainu, fotografēšanu un DIY. Viņa ir ilgtspējīga dzīvesveida piekritēja, un lielākā daļa viņas mājas mēbeļu nāk no lietoto preču veikaliem.

 

Veronikas Instagram konts

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color