Gada siltajā laikā vairāk laika tiek pavadīts ārā, veicot dažādus darbus, tai skaitā krāsošanu. Fasādes vai žoga krāsošana nav viegls process, tāpēc ir svarīgi zināt, kā izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām, lai krāsoto rezultātu var izbaudīt 15 un vairāk gadus.

Medinių fasadų dažymas
Projekts: @Susitvarkyk
Foto: Rimvydas Slavykas

Plānojot krāsošanas darbus, ņemiet vērā gaidāmos laikapstākļus

Koka fasādi vislabāk krāsot ēnā, kad laiks ir sauss un bez vēja. Gaisa temperatūra krāsošanas un krāsas žūšanas laikā nedrīkst būt zemāka par +10°C, bet relatīvais gaisa mitrums nedrīkst pārsniegt 80%. Optimālā krāsošanas temperatūra ir 18 - 20°C. Krāsojamās koksnes relatīvais mitruma saturs nedrīkst pārsniegt 20%. Ja virsma ir mitra, ļaujiet fasādei nožūt vismaz 2-3 dienas. Svarīgi, lai krāsošanas laikā nelīst lietus un turpmāko 24 stundu laikā pēc krāsošanas temperatūra nenoslīd zem nulles. Sekojiet līdzi laika prognozēm!

Medinių fasadų dažymas
Projekts: @Susitvarkyk
Foto: Rimvydas Slavykas
Medinių fasadų dažymas
Projekts: @Susitvarkyk
Foto: Rimvydas Slavykas

Ja vēlaties ilgstošu rezultātu, izvēlieties atbilstošu krāsu

Izvēloties krāsu koka fasādei, vispirms pārliecinieties vai noskatītā krāsa ir paredzētā šādam pielietojumam. Neizmantojiet iekšdarbu krāsas vai ārdarbu eļļas. Ja vēlaties necaurspīdīgu apdari, izmantojiet pilnīgi sedzošu krāsu vai, ja vēlaties lai koksnes šķiedra būtu redzama, izvēlieties lazūru, kas veidos daļēji caurspīdīgu apdari, bet jāņem vērā, ka tā parasti ir mazāk izturīga nekā krāsa.

 

Vēl viens svarīgs kritērijs, izvēloties krāsu koka fasādēm, ir ilgstoša aizsardzība pret atmosfēras iedarbību. Svarīgi ir iegādāties krāsu, kas neļauj netīrumiem un ūdenim iekļūt krāsotajā virsmā, ļauj kokam elpot, lieliski saglabā toni un spīdumu, kā arī koksne saglabājas elastīga un nešķeļas. Visiem šiem kritērijiem atbilst Vivacolor Villa Akva krāsa koka fasādēm, kas pasargā koksni no atmosfēras iedarbības līdz pat 15 gadiem un lieliski noturas arī tad, ja ir liels aukstums, spoži saules stari un lietus. Šīs krāsas noturība ir pārbaudīta. Šī krāsa Latvijā tiek pārdota jau vairāk nekā 20 gadus, tāpēc ir daudz mājas, kas ir krāsotas ar Villa Akva krāsu, un kuras joprojām nav nepieciešams pārkrāso arī pēc 15 vai 20 gadiem.

Izvēlieties toni, kas nav garlaicīgs

Ja precīzi nezināt, kādu toni vēlaties, izvēlieties krāsu kādā no gatavajiem toņiem. Populārākais tonis daudzu gadu garumā joprojām ir tradicionāli dzeltenais tonis un visas tā nokrāsas. Strauju popularitāti iegūst arī antracīta pelēkā toņa nokrāsas. Villa Akva krāsu jūs varat tonēt visdažādākajos toņos.

Medinių fasadų dažymas
Projekts: @Susitvarkyk
Foto: Rimvydas Slavykas
Medinių fasadų dažymas
Projekts: @Susitvarkyk
Foto: Rimvydas Slavykas

Ievērojiet krāsošanas instrukciju

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām, krāsojot fasādi, ir krāsošanas instrukcijas neievērošana. Jo īpaši pārāk maz uzmanības tiek pievērsts virsmas sagatavošanai un gruntēšanai. Pat jaunai koka virsmai ir nepieciešama sagatavošana. No virsmas ir jānoņem netīrumi un putekļi. Ja tādi ir, no zaru vietām ir jānotīra sveķi. Jau pašā būvniecības sākumā ir ieteicams fasādi gruntēt ar Villa Lasur Akva vai Villa Protekt. Rūsējošās metāla daļas, piemēram, naglu galvas, ir jānogruntē ar piemērotu pretkorozijas gruntskrāsu.

 

Ja krāsojat iepriekš krāsotu virsmu, izmantojot skrāpi jānoņem vecais pārklājums, kas ir atlupis un jānotīra virsma ar drāšu birsti. Pelējušas virsmas jānomazgā ar Tikkurila Homeenpoisto šķīdumu saskaņā ar instrukciju, jānoskalo ar ūdeni un jāļauj nožūt. Līdz tīrai koksnei attīrītu virsmu nogruntēt ar Villa Lasur Akva vai Villa Protekt.

Pēc virsmas pareizas sagatavošanas un gruntēšanas var sākt krāsošanu. Pirms lietošanas krāsu rūpīgi samaisīt, ja nepieciešams, atšķaidiet ar ūdeni. Krāsojiet virsmu ar matēto Villa Akva krāsu 2 kārtās. Otro kārtu uzklāt pēc 2-4 stundām. Īpaši rūpīgi apstrādājiet izstrādājuma galus.

Pareizi kopiet krāsoto virsmu

Pilnīgu cietību un nodilumizturību krāsotā virsma sasniedz apmēram 4 nedēļu laikā, tāpēc šajā laikā ar virsmu ir nepieciešams apieties saudzīgi. Ja virsmu ir nepieciešams tīrīt agrāk, to var tīrīt ar mīkstu birsti vai mitru lupatu. Ievērojot šos padomus, jūs izvairīsities no problēmām krāsošanas laikā, un pats galvenais – iegūsiet ilgstošu galarezultātu. Apskatiet vairāk instrukcijas koka fasāžu krāsošanai:

 

Video "Kā krāsot ārdarbos"     Instrukcijas krāsošanai ārdarbos

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color