Mājas fasādes krāsojuma uzturēšana nav tikai estētikas jautājums, bet arī rūpes par pašas fasādes konstrukcijas aizsardzību - vai tā būtu koka, mūra vai apmesta fasāde. Laika gaitā mājas fasādi ietekmē dažādi faktori, kas var pasliktināt fasādes krāsojuma izskatu, piemēram, laikapstākļi, UV stari, fasādes vispārējais nolietojums.

Zinot pazīmes, kas liecina par to, ka mājas fasādes krāsojums ir nolietojies un to būtu laiks atjaunot, tas palīdzēs saglabāt mājas ārējo izskatu ilgāk skaistu, kā arī pašu konstrukciju pasargāt, lai tā ilgāk kalpotu. 

Esam apkopojuši 5 raksturīgākās pazīmes, kas liecina, ka jūsu mājas fasādes krāsojumu būtu pienācis laiks atjaunot.

Kā zināt, kad ir nepieciešams atjaunot fasādes krāsojumu

1. Fasādes krāsas tonis izbalē 

Viens no izplatītākajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras māju īpašnieki, ir fasādes toņa pakāpeniska izbalēšana un toņa maiņa. Šī problēma var būtiski ietekmēt mājas fasādes pievilcību un estētiku.

Šo problēmu galvenokārt rada UV starojums. UV stari laika gaitā iedarbojas uz pārklājumu un izraisa pigmentu noārdīšanos, kā rezultātā krāsas tonis mainās. Toņa izmaiņas var novērot, piemēram, dažādās fasādes daļās. Fasādes daļā, kas vairāk ir pakļauta saules stariem, var novērot lielākas toņa izmaiņas, nekā tajā pusē, kas atrodas ēnā.

Tāpat pie krāsas toņa izbalēšanas var būt vainīga krāsas kvalitāte, zemākas kvalitātes krāsa var sliktāk pasargāt no UV staru iedarbības. Tāpēc, izvēloties fasādes krāsu, ir svarīgi pievērst uzmanību, vai krāsa pasargā no UV staru iedarbības, lai garantētu to, ka fasādes tonis pēc iespējas ilgāk saglabātos nemainīgs. 

Villa Akva krāsa būs labākā izvēle koka fasādēm, jo tā nodrošina lielisku toņu un spīduma noturību, kā arī iztur atmosfēras iedarbību līdz pat 15 gadiem.

2. Fasādes krāsa lobās nost

Mājas fasāde pastāvīgi tiek pakļauta dažādiem laikapstākļiem - lietum, sniegam, saules stariem u.c., kas laika gaitā var izraisīt krāsas šķelšanos un lobīšanos. Vienkāršākais risinājums varētu šķist pārkrāsot šīs vietas, bet tas nedos ilgnoturīgu rezultātu.

Lai atjaunotu pārklājumu, kas ir sācis lobīties, būtiski ir novērst problēmas galveno cēloni. Noturīgam rezultātam ir svarīgi labot fasādes apmetumu, lai jaunais krāsas slānis arī nesāktu plaisāt. Ja fasādē ir plaisas vai bojājumi, tās var ļaut mitrumam iekļūt fasādes konstrukcijā, kas var izraisīt krāsas burbuļošanu, šķelšanos un lobīšanos. Svarīgi ir šīs atjaunotās vietas nogruntēt ar gruntskrāsu vai gruntējuma eļļu, kas papildus pasargās fasādi, gan veidos labāku saķeri ar apdares krāsu. 

Villa Akva Primer gruntskrāsa nodrošina labu saķeri ar virsmu un apdares krāsu, palielina virsmas izturību, kā arī tās bloķēšanas tehnoloģija novērš toņa izbalēšanu.

Fasādes krāsa lobās nost
Foto: @annikfamily
Fasāde ir sākusi pelēt
Foto: @our_diy_renovations

3. Fasāde ir sākusi pelēt

Pelējuma parādīšanās uz fasādes ir būtiska pazīme, kas norāda, ka fasādi ir nepieciešams atjaunot pēc iespējas ātrāk. Pelējums parasti parādās mitros apstākļos, piemēram, ja ir notekcauruļu bojājumi vai māja atrodas koku ēnā vai meža tuvumā. 

Pelējums var radīt ne tikai estētiskas problēmas, bet var ietekmēt arī veselību, piemēram, izraisīt elpošanas problēmas vai ādas kairinājumu. Tāpat, pelējums var bojāt mājas fasādes konstrukciju, kas laika gaitā var prasīt ievērojamus remontdarbus, tāpēc savlaicīga pelējuma likvidēšana var palīdzēt ietaupīt jūsu līdzekļus. 

Jāatceras, ka gadījumos, kad fasādi ir skāris pelējums, ir jānovērš galvenais mitruma cēlonis, un tikai tad var ķerties klāt fasādes atjaunošanai un krāsošanai.

Hansa Silicate krāsa minerālajām fasādēm ir ar ļoti labu ūdens tvaiku caurlaidību un veido ūdeni atgrūdošu virsmu. Silikāta krāsas neorganiskais sārmainais sastāvs novērš pelējuma un sēnīšu veidošanos un augšanu uz krāsotās virsmas, tādejādi garantējot tās tīrību.

4. Fasādes krāsa ir sākusi krītoties

Baltas pulverveida vielas parādīšanās uz fasādes liecina par fasādes krāsas krītošanos. Galvenais iemesls šai problēmai ir fasādes krāsas nolietojums un vides faktori. Mainīga temperatūra, saules stari u.c. faktori var veidot baltu putekļainu slāni uz fasādes, kas līdzinās krīta putekļiem. Ja uz fasādes apmetuma pamanāt krītam līdzīgus putekļus, tad zināt, ka fasādes krāsojumu ir pienācis laiks atjaunot.

Ja šī problēma parādās uzreiz pēc fasādes krāsošanas, tad to, visticamāk, ir izraisījusi nepareiza virsmas sagatavošana. Virsma, kas nav kārtīgi notīrīta vai nav gruntēta var pavājināt krāsas pieķeršanos virsmai, kā rezultātā krāsa var sākt krītoties. Tāpat arī zemas kvalitātes krāsa var sākt krītoties daudz ātrāk. Izvēloties kvalitatīvu krāsu un pienācīgi sagatavojot krāsojamo virsmu, mājas fasāde izskatīsies lieliski daudz ilgāk.

Krāsojot minerālu fasādi izvēlieties kvalitatīvo Hansa Facade fasādes krāsu, kurai ir īpaši augsta izturība pret atmosfēras iedarbību un tā ir divi vienā: krāsa + gruntskrāsa.

Fasādes krāsa ir sākusi krītoties
Foto: @ievazorgevica
Esošais fasādes tonis jums vairs nepatīk
Foto: @our_diy_renovations

5. Esošais fasādes tonis jums vairs nepatīk

Lai gan šī nav būtiska problēma, kas ietekmē jūsu mājas fasādes funkcionalitāti, novecojis tonis var ietekmēt fasādes estētiku. Toņu tendences laika gaitā mainās - kas bija populārs pirms 10 gadiem, tagad vairs nešķiet tik pievilcīgs un saistošs. Tas var ietekmēt gan jūsu kopējo apmierinātību ar savas mājas fasādes izskatu, gan tālākpārdošanas vērtību, ja plānojat māju pārdot.

Mūsdienīgus fasādes toņus varat meklēt Facade 760 toņu kartē, kurā atradīsiet toņus, gan koka, gan minerālām fasādēm. Bet, ja vēlaties puscaurspīdīgu koka fasādi, kas izcels koka dabisko skaistumu, tad meklējiet toņus Valtti toņu kartē.

Pareizi kopiet krāsoto virsmu

Pilnīgu cietību un nodilumizturību krāsotā virsma sasniedz apmēram 4 nedēļu laikā, tāpēc šajā laikā ar virsmu ir nepieciešams apieties saudzīgi. Ja virsmu ir nepieciešams tīrīt agrāk, to var tīrīt ar mīkstu birsti vai mitru lupatu. Ievērojot šos padomus, jūs izvairīsities no problēmām krāsošanas laikā, un pats galvenais – iegūsiet ilgstošu galarezultātu. Apskatiet vairāk instrukcijas koka fasāžu krāsošanai:

Kā krāsot ārdarbos

 

Instrukcijas krāsošanai ārdarbos

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color