Kā izvēlēties krāsu

Kā izvēlēties krāsu?

Veikalu plauktos krāsu ir daudz, tādēļ izvēle nav viegla. Ir krāsas iekšdarbiem un krāsas ārdarbiem. Krāsas var grupēt arī pēc pielietojuma, piemēram, griestu, mēbeļu vai grīdas krāsas. Atkarībā no sastāva, krāsas var atšķaidīt ar ūdeni vai organisko šķīdinātāju.

 

Der zināt šādu likumu – jo spīdīgāka ir krāsotā virsma, jo mazāk tā smērējas, un to ir vieglāk tīrīt un kopt. Matēta virsma ir vizuāli patīkamāka un rada mājīgu atmosfēru, bet tā ātrāk smērējas, ir grūtāk tīrāma un nav tik izturīga. Tātad, jārēķinās ar to, kāds būs telpas pielietojums!

 

Krāsas dažādām telpām

Dzīvojamajā istabā un guļamistabā iesakām veidot maigu un samtainu sienas virsmu, kas telpā rada siltu un mājīgu atmosfēru. Augsta noturība te parasti nav tik svarīga, tādēļ lieliski piemērota būs matēta vai pilnīgi matēta krāsa.

 

Koridora sienas bieži nosmērējas ar netīrumiem vai dubļiem, tādēļ te labākais risinājums ir viegli mazgājamas pusmatētas krāsas.

 

Arī bērnu istabā sienas ir jātīra, it īpaši, ja bērni vēl ir mazi, tādēļ izvēlieties pusmatētu vai matētu krāsu.

 

Uz virtuves sienām mēdz nokļūt pārtika, eļļa, tauki, tādēļ sienu krāsai jābūt netīrumus atgrūdošai, viegli mazgājamai un izturīgai pret sadzīves ķīmiju. Šeit vispiemērotākās ir speciālās pusmatētās krāsas, kuras ir izstrādātas tieši virtuves sienu krāsošanai.

 

Vannas istabās, pirtīs un citās mitrās telpās apstākļi ir vēl komplicētāki. Siltums un mitrums rada lielisku vidi mikrobu un pelējuma sēnīšu attīstībai. Telpās ar paaugstinātu mitrumu izmanto mitrumizturīgas krāsas, kas satur pretpelējuma piedevas. Tās veido antibakteriālu virsmu, parasti ir pusmatētas vai pusspīdīgas, labi iztur biežu mazgāšanu un beršanu ar birsti.

 

Griestu krāsas mēdz būt pilnīgi matētas un baltas, jo griesti ir jātīra reti. Ar pilnīgi matētu krāsu ir vieglāk krāsot, jo tā slēpj krāsošanas kļūdas un virsmas nepilnības, bet baltais tonis vizuāli palielina telpu, kā arī izkliedē un atstaro gaismu.

 

Kvalitātes zīmes

Mūsdienīgi un kvalitatīvi produkti tiek marķēti ar starptautiski atzītām kvalitātes zīmēm, tāpēc izpētiet, kas atrodas uz krāsas bundžas! Mūsu krāsas iesaka Latvijas Astmas un alerģijas biedrība, kā arī tām ir piešķirts Ziemeļvalstu ekomarķējums jeb Zaļais gulbis. Tā ir viena no atzītākajām eko zīmēm un to piešķir tikai tādām krāsām, kuras ir drošas un nekaitīgas gan cilvēkiem, gan apkārtējai videi. Šīs krāsas nesatur šķīdinātājus un kancerogēnās vielas, tās ir bez smaržas. Ziemeļvalstu ekomarķējums izvirza ļoti augstas kvalitātes prasības - krāsai ir viegli jāklājas, jābūt ar labu saķeri un segtspēju, kā arī izturīgai un ražotai, izmantojot ilgtspējīgas metodes. Savukārt, Latvijas Astmas un alerģijas biedrības atzinums norāda, ka šī krāsa ir piemērota alerģiskiem cilvēkiem.

 

Vairāk instrukcijas iekšdarbiem meklē ŠEIT.
Noderīgi padomi krāsošanai.

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color