Krāsojot telpas, parasti vispirms sāk ar griestus krāsošanu. No logiem uz griestiem krīt daudz gaismas, tādēļ pieļautās kļūdas un virsmas defekti būs labi pamanāmi. Noskaidrosim, kas jāievēro, lai iegūtu vienmērīgi un skaisti nokrāsotus griestus.
Sagatavošanās krāsošanai
Noklājiet visas virsmas, kuras nevēlieties nosmērēt ar krāsu. Savukārt lietas, kuras nav iespējams demontēt, aplīmējiet ar krāsotāju līmlenti. Grīdas aizsardzībai vislabāk izmantot kartonu, jo tas neslīdēs un labi uzsūks nopilējušo krāsu.
Rūpīgi attīriet un nomazgājiet virsmas, izmantojot mazgāšanas līdzekli Vivacolor Special Clean.
Darbarīki
Griestu krāsošanai ņemiet lielu, 25 cm platu rulli ar garu plūksnu. Plūksnas garums apmēram 18-22 mm nodrošinās vislabāko krāsas uzsūktspēju un vajadzīgo krāsas slāņa biezumu uz virsmas. Stūru un malu krāsošanai izmantojiet mazu 10 cm platu rullīti. Noteikti lietojiet rokturi - pagarinātāju un aizsargbrilles, lai krāsas šļakatas neiekļūtu acīs. Stūru izkrāsošanai ar mazo rullīti noderēs saliekamās kāpnes.
Griestu krāsas
Griestu krāsas ir pilnīgi matētas. Matējums uzlabo telpas akustiku, padara to mājīgāku, kā arī, palīdz noslēpt defektus. Savukārt, baltā krāsa griestiem ir vispieprasītākā, jo vislabāk atstaro gaismu un optiski paaugstina un paplašina telpu. Tomēr, ja vēlaties radīt īpašu noskaņu, krāsu vienmēr var arī ietonēt. Labi sagatavotu, ar baltu gruntskrāsu nogruntētu virsmu pietiek nokrāsot vienu reizi, lai rezultāts būtu nevainojams.
Krāsošana
Ja griesti ir sliktā stāvoklī, tos pirms krāsošanas ir nepieciešams nošpaktelēt un gruntēt. Virsmas sagatavošanas pamācību video skaties ŠEIT.
Vispirms griestu krāsu rūpīgi samaisiet. Lietojiet vanniņu, jo tā krāsot būs daudz ērtāk.
Ja iespējams, sāciet griestus krāsot no loga, virzoties tālāk gaismas krišanas virzienā. Vislabāko rezultātu iegūsiet krāsojot griestus uzreiz visā platumā, no vienas sienas līdz otrai. Ja telpas platums ir lielāks, nekā varat nokrāsot vienā paņēmienā, tad nāksies rīkoties savādāk. Nosacīti sadaliet griestus divās daļās un krāsojiet katru daļu atsevišķi, veidojot krāsas salaidumu. Iepriekš izplānojiet, lai salaidums ir tādā vietā, kur jūs to vismazāk pamanīsiet – tā, lai tas nav griestu zonā, kuru apspīd no logiem krītošā slīpā gaisma.
Krāsošanu sāciet ar mazo rullīti. Izkrāsojiet pa griestu perimetru visus stūrus, klājot krāsu uz griestiem un sienām apmēram viena ruļļa platumā no stūra. Mēģiniet ar mazo rullīti neatstāt biezu, treknu krāsojuma malu. Pielīdziniet to ar sausāku rullīti, lai vēlāk krāsojot pāri ar lielo rulli šīs salaiduma vietas paliktu neredzamas.
Krāsošanas tehnika ir sekojoša: ar rulli ņemiet krāsu un klājiet sleju ar gariem vilcieniem, visā iespējamā garumā, apmēram pusotra līdz divu ruļļu platumā. Ar ruļļa turp-atpakaļ kustībām krāsu izlīdziniet un nokrāsoto sleju pēdējo reizi viegli pārrullējiet vienā virzienā, lai iegūtu viendabīgu faktūru. Tad atkal ierullējiet rulli un klājiet nākamo sleju. Tā turpiniet, kamēr visi griesti būs nokrāsoti.
Ir nepatīkami, ja uz griestiem redzami plankumi, svītras vai ruļļu pēdas, tādēļ jāstrādā tik raiti, lai iepriekšējā sleja nepaspētu apžūt, kamēr krāsojat nākamo. Tāpēc visu laiku uzturiet tā saucamo “slapjo malu”, jo savienojums starp apžuvušu un svaigu krāsu vienmēr būs pamanāms kā svītra. Krāsu klājiet bagātīgi un pārāk nespiediet rulli – neizkrāsojiet to sausu. Ja pamanāt kādu vietu, kas jūs īsti neapmierina, neko vairs nelabojiet, jo labojums var kļūt vēl uzkrītošāks. Dariet visu iespējamo, lai krāsošanas laikā krāsa ilgāk žūtu: pazeminiet temperatūru, aizveriet logus un durvis, lai nav caurvējš. Paaugstiniet mitrumu telpā, izsmidzinot ūdeni, vai izkarinot slapjus auduma gabalus.
Lielu griestu krāsošana nereti ir izaicinājums arī pieredzējušiem profesionāļiem, jo tie, gandrīz vienmēr ir pilnībā pārredzami. Taču, ja būsiet labi sagatavojuši virsmu un ievērosiet krāsošanas pamācības, jums viss izdosies!
Vairāk instrukcijas iekšdarbiem meklē ŠEIT.
Noderīgi padomi krāsošanai.