Kā krāsot mitras telpas

Mitras telpas

Noskatoties šo video pamācību, jūs uzzināsiet, kā krāsot mitras telpas - vannas istabas, pirtis, veļas mazgātavas un citas telpas, kurās gaisa mitrums ir lielāks nekā parasti. Paaugstināta mitrumizturība ir nepieciešama arī virtuves sienai, pie kuras atrodas izlietne, jo šī siena regulāri tiek apšļakstīta un mazgāta.

 

Mitrumizturīgi materiāli

Mitrās telpās visiem izmantotajiem materiāliem – špaktelei, grunskrāsai un krāsai, ir jābūt mitrumizturīgiem. Arī sienu un griestu apdares pamatmateriāliem – apmetumam, apdares loksnēm, ir jābūt mitrumizturīgiem. Kur ūdens, tur dzīvība. Paaugstināts mitrums veicina mikrobu un pelējuma rašanos. Telpā sāk izplatīties lidojošas sporas, kas ir kaitīgas cilvēku un mājdzīvnieku veselībai. Šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai visi materiāli saturētu pretpelējuma piedevas. Būvkonstrukciju lielākais ienaidnieks ir mitrums, tādēļ, telpās, kur uz sienām šļakstās ūdens, vai ir ļoti mitrs gaiss, sienas un griestus ieteicams aizsargāt ar speciālu mitrumizolāciju, kuru uzklāj zem krāsas – gruntskrāsas vietā pēc špaktelēšanas. Krāsas labi laiž cauri ūdens tvaikus, jeb “elpo”, tādēļ, tās vienas pašas, bez mitrumizolācijas, nespēj pietiekami labi pasargāt virsmas.

 

Sagatavošanās krāsošanai un gruntēšana

Darbus sāciet ar špaktelēšanu un virsmu izlīdzināšanu. Ja siena veidota no mitrumizturīga ģipškartona loksnēm, vispirms aizšpaktelējiet šuves un iestrādājiet šuvju lenti. Kā to pareizi izdarīt, skatieties videopamācību Kā sagatavot virsmu par sienu un griestu špaktelēšanu. Ievērojiet, ka mitrās telpās tiek lietota nevis parasta, bet speciāla mitrumizturīga špaktele, kura satur pretpelējuma piedevas.

 

Pēc špaktelēšanas virsmu nogruntējiet. Mūsu ražoto gruntskrāsu varat lietot gan sausās, gan mitrās telpās. Pēc virsmu gruntēšanas, stūros un savienojumu vietās iestrādājiet pārkrāsojamu mitrumizturīgu hermētiķi. Tas nodrošinās elastīgu šuvi bez plaisām. Nesajauciet to ar sanitāro silikonu, kurš ir mitrumizturīgs, taču to nevar pārkrāsot. Sanitāro silikonu jāklāj pēc krāsošanas.

 

Krāsošana

Esam nonākuši līdz krāsošanai. Dušas stūrī, pirts telpās un vannas istabā gan sienām, gan griestiem izmantojiet mitrumizturīgu krāsu.  Šādas krāsas parasti ir ar paaugstinātu spīdumu, atgrūž netīrumus un ir ļoti noturīgas pret berzi un mazgāšanu. Sienas, kuras nav tiešā saskarē ar ūdeni, bet kuras nepieciešams regulāri tīrīt un mazgāt, piemēram, virtuves sienas krāsojiet ar speciālo krāsu, kas paredzēta virtuves krāsošanai. Virtuvei paredzētās krāsas var izmantot arī citu telpu krāsošanai, kuru sienas ātrāk smērējas un tās nepieciešams biežāk tīrīt, piemēram, priekšnamā, kāpņu telpā vai vestibilā.

 

Pēc tam, kad virsmas ir nokrāsotas, ja nepieciešams, varat noblīvēt šuves, spraugas un savienojumu vietas ar mitrumizturīgu sanitāro silikonu. Tā to dara, piemēram, izlietnes un sienas savienojuma vietā, lai no ūdens pasargātu izlietnes skapīti.

 

Ja vēlaties krāsot jau iepriekš krāsotu sienu, vispirms nomazgājiet to ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem. Ja virsma ir spīdīga, ar smalku smilšpapīru padariet to matētu, tad varat droši špaktelēt un krāsot.

 

Vairāk instrukcijas iekšdarbiem meklē ŠEIT.
Noderīgi padomi krāsošanai.

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color