Kā sagatavot telpu?
Katrs pieredzējis krāsotājs pirms darbu uzsākšanas visu labi apdomā. Ja ir zināms, kas jādara, sagādāti vajadzīgie darbarīki un pareizi sagatavota telpa, jums būs prieks krāsot.
1. Atbrīvojiet telpu no visa liekā. Iznesiet mēbeles un pārējās lietas. Ja mēbeles nevar iznest, novietojiet tās istabas vidū un rūpīgi apsedziet ar plēvi. Noņemiet no griestiem gaismas ķermeņus, no sienām bildes, aizkaru stangas, kontaktligzdu un slēdžu rāmīšus. Jo mazāk kas traucēs, jo labāk. Tukšākā telpā ir ērtāk strādāt un rezultāts būs krietni labāks.
2. Apsedziet virsmas, kuras netiks krāsotas. Sāciet ar grīdu. Vislabāk ir nosegt grīdu ar kartonu. Tas neslīd, ir izturīgs un iesūc sevī nopilējušo krāsu. Plēve ir slidena un neizturīga. Lai vēl drošāk pasargātu virsmu, kartonu var klāt divās kārtās.
3. Aplīmējiet detaļas ar krāsotāju līmlenti. Daudz vieglāk ir līstes, detaļas un citas virsmas laikus aplīmēt, nekā vēlāk tās tīrīt no krāsas. Rūpīgi piespiediet līmlentes malas, piemēram, ar plastmasas lāpstiņu, lai krāsa nevarētu pakļūt zem lentas.
Darbarīki
Drošam darbam būs vajadzīga putekļu maska un aizsargbrilles. Putekļu masku lietojiet, slīpējot špakteli, bet aizsargbrilles pasargās acis griestu slīpēšanas un krāsošanas laikā. Špaktelēšanas darbiem vajadzēs lielāka un mazāka izmēra špakteļlāpstas. Virsmas izlīdzināšanai lietosim platākas špakteļlāpstas, bet špakteles paņemšanai, stūriem, šuvēm un nelieliem defektiem – mazākas un precīzākas.
Sienu un griestu slīpēšanai sagādājiet smilšpapīru ar rupjumu Nr.150 vai 180. Smilšpapīru uzlieciet uz slīpēšanas pamatnes, jo slīpējot bez tās, ir grūti iegūt taisnu virsmu.
Neiztiksim bez putekļu birstes. Sagatavojiet arī grīdas birsti vai putekļu sūcēju, jo krāsošanas laikā grīdai jābūt pilnīgi tīrai.
Krāsošanai jāizvēlas krāsošanas ruļļi. Griestus vieglāk krāsot ar garākas plūksnas rulli – 18 līdz 22 mm. Sienām var lietot rulli ar īsāku plūksnu – 11, 15 vai 18 mm. Ruļļu izmēri un platums atšķiras. Jo lielāka izmēra rullis, jo vienmērīgāks krāsojums, tādēļ lielu virsmu krāsošanai ņemiet visplatāko – 25 cm platu rulli, bet mazāku virsmu un stūru krāsošanai noder šaurāki un mazāka diametra rullīši. Ir ērti, ja mazākā – 10 cm platā rullīša gals ir noklāts ar plūksnu, jo tad jūs varēsiet izkrāsot stūrus. Krāsojot ar rulli, ir ieteicams izmantot rokturi–pagarinātāju. Pat ja izdodas nokrāsot sienu ar rulli no paaugstinājuma, strādāt ar rokturi–pagarinātāju ir daudz ērtāk – jūsu plaukstu locītavas, rokas, mugura un kājas tik ātri nenogurs. Lietojot pagarinātāju, iespējams krāsot ar gariem vilcieniem, uzreiz visā garumā, tādēļ nokrāsotā virsma izskatīsies vienmērīgāka un skaistāka.
Tur, kur nevar tikt klāt pat ar mazo rullīti, vajadzēs lietot otu ar sintētiskiem sariem, kas der ūdens bāzes krāsām. Jaunus ruļļus un otas pirms krāsošanas izmazgājiet ar ūdeni un ziepēm, lai tie būtu tīri no ražošanas plūksnām un eļļām.
Sagatavojiet arī krāsu bundžas attaisāmo. Ja vien krāsa nav tikko tonēta un maisīta veikalā, tā, pirms katras lietošanas rūpīgi jāizmaisa ar maisāmo kociņu. Ar bundžas saskalošanu un kratīšanu nepietiks.
Krāsu vanniņa ir labākais risinājums, kā ērti ierullēt rulli un precīzi paņemt vajadzīgo krāsas daudzumu. Ja rulli iemērc tieši krāsas bundžā, tas netiek vienmērīgi noklāts ar krāsu. Pēc tam ir vajadzīgas daudzas liekas kustības, lai krāsu izrullētu vienmērīgi. Lai vanniņa nebūtu jātīra, ielieciet to plastmasas maisiņā, vai lietojiet speciāli tam paredzēto vanniņas ieliktni. Kad darbs pabeigts, ļaujiet krāsai vanniņā izžūt, tad plastmasas maisiņu noņemiet un vanniņa atkal būs kā jauna.
Bez vajadzības neturiet atvēru krāsas bundžas vāku, lai tā lieki nežūst un nepiebirst ar gružiem. Novietojiet krāsas bundžu tādā vietā, kur tā netraucēs krāsojot, bet, tomēr būs pa rokai, lai ātri varētu papildināt krāsu vanniņā.
Vēl jums būs nepieciešams nazis, akrila hermētiķis plaisu aizdarei, lupata vai salvetes traipu vai pēkšņi izlijušas krāsas notīrīšanai, saliekamās kāpnes, ja nepieciešams pakāpties, prožektors un pagarinātāja vads labam apgaismojumam.
Kad visi remonta priekšdarbi ir paveikti un nepieciešamie darbarīki iegādāti, varat sākt virsmas sagatavošanu krāsošanai.
Vairāk instrukcijas iekšdarbiem meklē ŠEIT.
Noderīgi padomi krāsošanai.