Kādreiz veikalā bija iespējams izvēlēties tikai starp 10-20 gatavajiem toņiem. Šobrīd situācija ir pilnībā mainījusies - katrs krāsu ražotājs piedāvā toņu kartes, kurās var atrast tūkstošiem toņu. Vivacolor krāsas var tonēt pēc Tikkurila toņu kartēm, kurās kopā ir vairāk nekā 50 000 dažādu toņu. Bet kā no tik daudziem toņiem izvēlēties īsto?

Lasi tālāk mūsu padomus.

Pieci padomi izvēloties īsto toni

1. Izveidojiet savu vēlmju kolāžu jeb moodboard

Pirmkārt, izveidojiet savu vēlmju kolāžu. Izmantojiet Pinterest, Instagram, žurnālus, un citus resursus, lai apkopotu attēlus ar telpām un interjera elementiem, kas jums patīk. Tad pārskatiet savu izvēli un pamaniet, kuram krāsas tonim jūs esat devuši priekšroku visvairāk un kādu noskaņu tas rada.

Kāds ir tavs stils? Tas, kas vienam patīk, var nebūt piemērots citiem. Plānojot telpas toni, pārdomājiet, kuri toņi jums patīk un kuri vislabāk atbilst jūsu stilam - kurš tonis rada patīkamu un mājīgu sajūtu. Šīs ir jūsu mājas, un jūs tās padarāt īpašas.

 

2. Izvēlieties savu mīļāko toni

No izveidotās kolāžas izvēlieties savu mīļāko toni. Koncentrējieties uz šo toni kopumā, taču vēl nesašauriniet izvēli un nenosakiet precīzu nokrāsu vai intensitāti.

 

3. Aplūkojiet toņus telpā, kuru plānojat krāsot, un ņemiet vērā apgaismojumu

Apskatiet izvēlētos krāsu toņus telpā, kur tos plānojat izmantot, kopā ar mēbelēm, tekstilizstrādājumiem un apgaismojumu, kas ir telpā. Padomājiet par to, kā šis tonis liek jums justies un kā tas iederas telpā. Vai jūs vēlētos gaišāku vai tumšāku, aukstāku vai siltāku nokrāsu? Pavērojiet, kā mainās toņu nokrāsas dažādos apgaismojumos.

Kāds ir apgaismojums konkrētajā telpā? Gaisma un toņi kopā rada telpas noskaņu. Vai vēlaties savā istabā vēsu un mierīgu vai siltu un mājīgu sajūtu? Kad jums ir skaidrs priekšstats par sajūtu, kuru vēlaties radīt, varat pāriet pie gala toņa izvēles.

Kad ir atlasīti daži atbilstošākie toņi, varat izdarīt galīgo izvēli. Labs ieteikums ir gala toni izvēlēties nedaudz gaišāku un maigāku, salīdzinot ar to ko izvēlējāties.

 

4. Izvēlieties telpas mērķim atbilstošu krāsu un izlemiet, vai vēlaties spīdīgu vai matētu virsmas spīdumu

Izvēloties krāsu pievērs uzmanību tās pielietošanas mērķim, piemēram, griestu krāsošanai izmantojiet griestu krāsu, sienas krāsošanai sienas krāsu utt. Izvēloties krāsu pievērs uzmanību arī tās spīduma līmenim, kā arī nodilumizturībai, kas ir norādīta uz etiķetes.

Izvēloties spīduma līmeni atcerieties, ka pusmatēta virsma tīrīšanu iztur labāk nekā pilnībā matēta virsma. Ja ģimenē ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, krāsas spīduma līmeni ieteicams izvēlēties, balstoties uz praktiskiem apsvērumiem.

 

5. Veiciet testa krāsojumu

Jūs izvēlaties krāsas toni sev un savai ģimenei, nevis citiem. Jūs varat droši spēlēties ar toņiem, un atcerieties, ka sienām nav mūžīgi jāpaliek vienā tonī. Krāsas toni vienmēr var mainīt, mainoties interjera stilam un gaumei.

Lai pilnībā pārliecinātos par gala toņa izvēli vai ja nevarat izšķirties starp diviem toņiem, uzkrāsojiet tos nelielā laukumā uz sienas, kuru plānojat krāsot, un vērojiet, kā tonis izskatās dažādos apgaismojumos visas dienas garumā. Atcerieties, ka nepareizas izvēles nav – katram ir sava stila un gaumes izjūta.

 

PADOMS! Lai iegūtu labāko rezultātu, krāsu vienmēr ir nepieciešamas uzklāt vismaz divās kārtās.

Izmēģiniet toņus virtuāli!

Krāsas toņa izvēli var palīdzēt izdarīt Tikkurila Colour Master mobilā aplikācija, kas paredzēta ikvienam, kurš plāno krāsošanas darbus un izvēlas toņus gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Lietotnē var atrast arī padomus un idejas iedvesmai. Aplikāciju ir iespējams lejupielādēt gan uz Apple, gan Android viedtālruņiem.

Kā darbojas toņu aplikācija?

1. Caur lietotni nofotografējiet savu istabu vai māju, izvēlieties vēlamo toni un apskatiet, kā tas varētu izskatīties uz jūsu mājas sienām vai fasādes. Eksperimentējiet un izmēģiniet visdažādākos toņus.

2. Ja kaut kur redzat interjeru ar skaistiem toņiem vai interesantu toņu kombināciju, tad nofotografējiet to, atveriet aplikācijā un jums tiks piedāvāti tuvākie, atbilstošākie toņu kodi no Tikkurila toņu kartes.

Uzziniet vairāk par mobilo aplikāciju, iespējām ko tā piedāvā, un pamācību video Tikkurila mājas lapā.

Pirms krāsošanas pārbaudiet krāsas toni

Ja nevarat izvēlēties īsto toni vai, ja vēlaties pārliecināties vai izvēlētais tonis ir īstais, tad Vivacolor klāstā ir pieejams Color Test - krāsas toņa paraugs. 0,45L ir pietiekošs krāsas daudzums, lai izvēlēto toni uzkrāsotu uz virsmas ko paredzēts krāsot un pārliecinātos par tā piemērotību.

Apskatiet krāsoto virsmu dažādos apgaismojumos un diennakts laikos un sajūtiet toņa saderību ar citiem telpā esošajiem objektiem.

 

Piezīme! Krāsas tonis bundžā var atšķirties no jūsu izvēlētā toņa, jo krāsai žūstot mainās tonis.

Iekšdarbu un ārdarbu krāsām ir atšķirīgas toņu kartes

Galvenās Tikkurila iekšdarbu toņu kartes ir Symphony un Izjūti krāsas toņu kartes.

Ārdarbu toņu kartēm ir izvēlēti pret laikapstākļiem labi noturīgi (neizbalējoši) toņi. Lai vienkāršotu toņu izvēli, Tikkurila toņu kartes ir sadalītas pēc virsmas vai krāsas veida. Piemēram, toņus koka fasādēm var atrast Tikkurila Koka fasādes toņu kartē. Taču Tikkurila Facade 760 toņu kartē ir apkopoti 760 pilnībā sedzoši toņi dažādām virsmām ārdarbos - kokam, metālam un akmens virsmām.

 

Papildus Tikkurila toņu kartēm, Vivacolor krāsas var tonēt arī atbilstoši starptautiskajiem standartiem - RAL un NCS toņu kartēm.

 

Visas toņu kartes var aplūkot šeit

Izjūti krāsas - toņu karte
Symphony toņu karte

Kā atšķiras A un C bāzes krāsas?

 Toņi ir sadalīti A un C pamattoņos:

• A bāzes krāsu toņi ir gaiši

• C bāzes krāsu toņi ir tumši.

• Krāsas tiek ražotas vai nu baltas (A bāzes krāsa) vai caurspīdīgas (C bāzes krāsa). Tonējot, tonēšanas pigmenti tiek pievienoti attiecīgajai bāzes krāsai, lai sasniegtu vēlamo toni.

 

Ja no toņu kartes izvēlaties toni ar A bāzes pamattoni, tonēšanai ir nepieciešams ņemt krāsas bundžu ar atzīmi A. Uz krāsu bundžām var būt norādītas arī savādākas burtu kombinācijas, piemēram, fasādes krāsām var būt LA, SB u.c. bāzes. Ja krāsai nav norādes par bāzi, tad tā var būt netonējama balta krāsa vai krāsa gatavajos toņos (jau tonēta pelēka, brūna u.c. toņos).

 

Tonējot krāsu, tonēšanas mašīnas sistēmā tiek ievadīts izvēlētā toņa numurs. Tonēšanas mašīna krāsai pievieno nepieciešamo daudzumu un veida tonēšanas pigmentu atbilstoši tonēšanas receptei. Mikseris vai kratītājs palīdz toņu pigmentiem un krāsai sajaukties, iegūstot toņu kartei atbilstošu krāsas toni. Ja krāsojot pietrūkst krāsas, tad izmantojot to pašu toņa kodu, jauno krāsu var sajaut tieši tādā pašā tonī.

 

Lasiet šeit, kāpēc mēs iesakām izmantot krāsas uz ūdens bāzes

 

Atcerieties, ka jūs vienmēr varat saņemt padomus un ieteikumus no mūsu krāsu eksperta Krāsu līnijā!

☎️ Zvaniet uz Krāsu līniju 82888. Mēs sniedzam bezmaksas padomus par krāsošanas darbiem un sniedzam ekspertu konsultācijas par Vivacolor, Tikkurila un Anza produktiem. Jūs varat arī nosūtīt mums savu jautājumu pa e-pastu academy.lv@ppg.com. Vai aizpildīt jautājumu formu ŠEIT. Krāsu līnija darbojas no pirmdienas līdz piektdienai no 8:00 līdz 16:30.

 

krāsu līnija

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color