Sienu pārkrāsošana ir viens no efektīgākajiem veidiem, kā ātri izmainīt un uzlabot telpas izskatu. Mēs vēlamies, lai rezultāts iepriecinātu, bet darbs būtu vienkāršs un patīkams, tādēļ noskaidrosim, kā pareizi jārīkojas un kas jāievēro.
Sagatavošanās krāsošanai
Vispirms ir labi jāsagatavojas, tādēļ noskatieties video Kā sagatavoties krāsošanai, kur uzzināsiet par pareizu instrumentu izvēli un virsmas sagatavošanu – špaktelēšanu un gruntēšanu. Kad viss vajadzīgais sagādāts, apsedziet un aplīmējiet ar celtniecības līmlentēm tās vietas, kuras netiks krāsotas – grīdu, griestus, logus, palodzes, kā arī dažādas detaļas, kuras nevar noņemt. Līmējot lenti, rūpīgi piespiediet lentes malu, lai garām nesūktos krāsa. Jo platākas lentes lietosiet, jo ērtāk un drošāk varēsiet krāsot. Parasti sienu augšpusē – no griestiem uz leju, aplīmē ar 2,5 cm platu lenti. To dara tādēļ, ka stūris ne vienmēr ir ideāli taisns, bet lenti ir iespējams uzlīmēt taisnā līnijā. Ar pārkrāsojamo akrilu aizpildiet savienojumus un plaisas, kuras varētu būt kustīgas un tādēļ nav špaktelējamas, piemēram, starp sienu un loga rāmi un palodzi.
Sienu krāsošanai sagatavojiet divus ruļļus. Mazais – 10 cm platais būs vajadzīgs stūriem un malām, bet lielais 25 cm platais – sienu plaknēm. Grūti pieejamām vietām noderēs ota. Pa rokai turiet salvetes vai lupatiņu, ja kaut kas jānoslauka. Jaunus instrumentus pirms lietošanas izmazgājiet ar ūdeni un ziepēm. Nu varam sākt krāsot!
Sienu krāsošana
Atcerieties, ka krāsa pirms lietošanas rūpīgi jāizmaisa. Vispirms ar mazo rullīti izkrāsojiet stūrus un malas, apkārt kontaktligzdām un citas grūti aizsniedzamas vietas. Krāsojiet apmēram pusotra ruļļa platumā, tā, lai pēc tam ērti varētu turpināt darbu ar lielo rulli. Ar mazo rullīti krāsojiet uz priekšu tikai tik tālu, lai, ar lielo rulli varētu paspēt nokrāsot šo pašu attālumu, kamēr krāsa vēl nav apžuvusi. Tas varētu būt 1 - 1,5 metri. Pavisam grūti pieejamās vietas izkrāsojiet ar otu, bet to dariet uzmanīgi, jo ota veido savādāku faktūru kā rullis.
Krāsošanas tehnika ar lielo rulli ir šāda: bagātīgi ierullējiet krāsu un krāsojiet vertikālu sleju gariem vilcieniem, visā augstumā – no grīdas līdz griestiem, apmēram divu ruļļu platumā. Ar ruļļa turp – atpakaļ kustībām krāsu izlīdziniet un nokrāsoto sleju pēdējo reizi viegli pārrullējiet vienā virzienā, lai iegūtu viendabīgu faktūru. Tad atkal ierullējiet rulli un turpiniet klāt nākamo sleju un tā, tik uz priekšu. Šādā veidā, pārmaiņus strādājot ar mazo un lielo rulli, var nodrošināt vienmērīgu krāsojumu. Ir nepatīkami, ja uz sienām redzami plankumi, svītras vai ruļļu pēdas, tādēļ jāstrādā tik raiti, lai, iepriekšējā sleja nepaspētu apžūt, kamēr krāsojat jauno sleju. Visu laiku uzturiet tā saucamo “slapjo malu”, jo savienojums starp apžuvušu un svaigu krāsu vienmēr būs pamanāms kā svītra. Krāsu klājiet bagātīgi un pārāk nespiediet rulli – neizkrāsojiet to sausu.
Vienmēr ērtāk ir krāsot divatā. Palīgs ar mazo rullīti iet pa priekšu un krāso stūrus un malas, bet galvenais krāsotājs ar lielo rulli, nekavējoties seko, krāsodams lielo laukumu. Šādi rīkojas profesionāļi, ja jāsasniedz visaugstākā iespējamā kvalitāte. Parasti sienas krāso divreiz. Otrreiz var krāsot, kad pirmā kārta ir pilnīgi nožuvusi, pēc 2 – 3 stundām. Krāsa sasniegs savu īsto noturību tikai pēc dažām nedēļām, tādēļ šajā laikā saudzējiet nokrāsoto virsmu – neberziet un nemazgājiet to.
Līmlentes ir ieteicams noņemt tūlīt pēc nokrāsošanas. Ja līmlente paliks pie sienas pārāk ilgi, to noņemot var atplēst no sienas krāsas slāni vai mala var palikt robaina. Ja nepaspējat līmlenti noņemt uzreiz, labāk dariet to nākamajā dienā, kad viss krāsojums ir labi izžuvis.
Padomi
- Ja vēlaties krāsošanu turpināt nākamajā dienā, rullīšus varat nemazgāt, bet blīvi ietīt polietilēna maisiņā, lai netiktu klāt gaiss un krāsa nežūtu. Protams, ka darbarīki un krāsa tā nesaglabāsies vairākas dienas vai nedēļas, tādēļ ilgāk par diennakti tos neturiet ietītus. Kad darbi ir pabeigti, darbarīkus nomazgājiet. Rūpīgi koptus, kvalitatīvus darbarīkus var izmantot atkārtoti un nav vajadzības pirkt jaunus.
- Bieži vien mēs aizmirstam, kādā tonī esam nokrāsojuši istabu. Papīra lapiņas mēdz pazust, tādēļ toņa kodu pierakstiet uz gaismas slēdža vāciņa.
- Gadījumā, ja nejauši ar sienas krāsu tiek nosmērēti griesti, ļaujiet krāsai izžūt un tad sienas krāsu no griestiem uzmanīgi noslīpējiet ar smilšpapīru. Ja nepieciešams, uzmanīgi piekrāsojiet šo vietu ar griestu krāsu.
Vairāk instrukcijas iekšdarbiem meklē ŠEIT.
Noderīgi padomi krāsošanai.