villa banner

Mēs visi vēlamies dzīvot skaistās mājās, tomēr tās fasādes krāsošana un atjaunošana prasa lielu ieguldījumu gan laika, gan finanšu ziņā. Šo iemeslu dēļ ir svarīgi apzināt, kā un ar ko krāsot mājas fasādi, lai tā saglabātos skaista pēc iespējas ilgāk.

Vivacolor Villa sērijā ir iekļauti dažādi produkti koka virsmām – ūdens bāzes krāsas koka fasādēm, gruntskrāsa, ūdens bāzes un šķīdinātāja bāzes aizsarglīdzekļi un koksnes impregnēšanas līdzeklis. Šīs sērijas krāsas var izmantot, lai krāsotu koka fasādes, logu rāmjus, margas, žogus, dārza mēbeles u.c. Villa sērijas krāsas ir pārbaudītas Latvijas klimata apstākļos.

Krāsas Villa Akva un Villa Ultima tagad iztur atmosfēras iedarbību līdz pat 15 gadiem! Villa Akva un Villa Ultima efektīvi aizsargā koksni pret UV stariem, veido netīrumus un ūdeni atgrūdošu virsmu, kas izskatās kā jauna ilgus gadus. Ar šīm krāsām var krāsot privātmājas, vasarnīcas, pirts mājas, žogus, durvis, karogu mastus, pastkastītes u.c. Krāsas ir tonējamas tūkstošos skaistu toņu. Koka fasāžu krāsām ir svarīgi izmantot fasāžu krāsu toņu kartes, jo tikai tad varam būt droši, ka tonēšanā tiek izmantoti speciāli, āra apstākļiem piemēroti tonēšanas pigmenti. Plašāku informāciju par to, kā izvēlēties fasādēm piemērotu krāsu un toni, meklē šeit.

Krāsa koka fasādēm un virsmām Villa Akva tonī U105
Krāsa koka fasādēm un virsmām Villa Akva tonī U105
Krāsa koka fasādēm un virsmām Villa Ultima tonī 604X
Krāsa koka fasādēm un virsmām Villa Ultima tonī 604X

Kā pārkrāsot iepriekš krāsotu koka fasādi?

Sākumā attīriet virsmu no putekļiem un netīrumiem. Pārklājiet virsmas, kuras nevēlaties nokrāsot. Netīras un taukainas virsmas nomazgājiet ar mazgāšanas līdzekli Special Clean un noskalojiet ar tīru ūdeni un ļaujiet virsmai nožūt. Pelējušas virsmas nomazgājiet ar Tikkurila Homeenpoisto šķīdumu saskaņā ar lietošanas instrukcijām un pēc apstrādes noskalojiet ar tīru ūdeni un ļaujiet virmai nožūt. No iepriekš krāsotām koka virsmām notīriet atlupušo krāsas kārtu ar skrāpi un noslaukiet virsmu tīru ar drāšu birsti. Nomainiet koka daļas, kas ir sliktā stāvoklī. Nogruntējiet līdz tīrai koksnes attīrītas virsmas ar koksnes impregnēšanas līdzekli Villa Protekt. Apstrādājiet iepriekš ar akrila krāsām krāsotas virsmas ar Villa Akva krāsu koka fasādēm 1 - 2 kārtās atkarībā no virsmas stāvokļa un toņa atšķirībām. Ja vecā virsma ir nolietota vai krāsota ar eļļas krāsām, nogruntējiet veco krāsas virsmu ar Villa Primer un veco akrila krāsas virsmu ar Villa Akva. Pēc tam krāsojiet virsmu ar Villa Akva krāsu koka fasādēm. Īpaši rūpīgi apstrādājat koka izstrādājuma galus un malas.

 

Noskatieties krāsošanas video pamācības un krāsojiet viegli!

Apstrāde ar koksnes aizsarglīdzekļiem

Tonējamie Vivacolor ūdens bāzes aizsarglīdzekļi Villa Lasur Akva un šķīdinātāja bāzes Villa Lasur ir vislabākā izvēle, ja vēlaties saglabāt koksnes dabisko skaistumu un izcelt to. Apstrāde ar aizsarglīdzekļiem atstāj redzamu koksnes dabisko rakstu, un tie ir piemēroti koka apšuvumu, logu, durvju, dārza mēbeļu, kā arī guļbūvju apstrādei. Izmantojot aizsarglīdzekļus, jāatceras, ka, lai aizsargātu koksni pret UV staru iedarbības, ir jāizmanto tonēts produkts. Izvēlieties sev tīkamāko nokrāsu no Tikkurila toņu kartes koksnes aizsarglīdzekļiem un eļļām.

Villa krāsas koka fasādēm
Villa Lasur, tonis 5053
Villa krāsas koka fasādēm
Villa Lasur Akva, tonis 5087

Kā apstrādātu jaunu koka fasādi ar koksnes aizsarglīdzekli?

Notīriet putekļus un netīrumus no virsmām ar suku. Noņemiet sveķus zaru vietās. Pārklājiet virsmas, kuras nevēlaties nokrāsot. Ja nepieciešams taukainas un netīras virsmas nomazgājiet ar Special Clean mazgāšanas līdzekli saskaņā ar instrukcijām, pēc tam virsmu noskalot ar tīru ūdeni un ļaut virsmai nožūt. Pelējušas virsmas nomazgājiet ar Tikkurila Homeenpoisto saskaņā ar lietošanas instrukcijām un noskalot virsmas ar ūdeni un ļaut nožūt. Apstrādājiet virsmas 2 reizes ar koksnes aizsarglīdzekli Villa Lasur vai Villa Lasur Akva. Īpaši rūpīgi apstrādājat koka izstrādājuma galus un malas.

 

Noskaties video pamācību, kā apstrādāt jaunu guļbūvi

Vivacolor mājas lapā ir daudz noderīgu padomu un video pamācību par koka fasāžu krāsošanu un apstrādi. Meklējiet šos norādījumus un video šeit. Villa brošūrā atradīsiet vienkāršas krāsošanas sistēmas.

 

Vairāk informācijas Villa brošūrā

 

Biežāk uzdotie jautājumi

  • Cik kārtās nepieciešams uzklāt krāsu un kāds ir žūšanas laiks starp katru nākamo kārtu?

Praktiski vienmēr nepieciešams uzklāt divas krāsas kārtas, ļoti retos gadījumos trīs.

Labos laika apstākļos, piemēram, pie gaisa temperatūras +23°C un gaisa mitruma 50% tās būtu 2-4 h. Ja ir lielāks gaisa mitrums vai virsma ar dziļām porām, žūšanas laiks būs ilgāks. Tāpat žūšana pagarinās, ja gaisa temperatūra ir zemāka.

  • Kāda ir minimālā gaisa temperatūra, pie kuras vēl var veikt fasādes krāsošanu?

Tie ir + 5°C grādi, bet tā jau ir ļoti kritiska robeža, labāk nekrāsot, ja ārā ir mazāk par +10°C.

  • Fasādes virsma pirms krāsas uzklāšanas ir jānomazgā. Cik ilgi jāļauj žūt virsmai?

Slapju vai mitru virsmu krāsot nedrīkst, tāpēc visdrošāk ir ļaut virsmai izžūt vienu dienu un pie krāsu darbiem ķerties nākamajā dienā.

  • Vai obligāti jāizmanto virsmas apstrādes līdzeklis pret kaitēkļiem, sēnītēm, aļģēm un cita veida fasādes apaugumu?

Laika gaitā, īpaši uz tām fasādes daļām, kas vērstas uz ziemeļu pusi vai atrodas zem kokiem, veidojas apaugums – sūnas, aļģes, ieviešas dažādi mikroorganismi. Tos vislabāk likvidēt, izmantojot speciālu virsmas apstrādes līdzekli, ar ko virsmu notīra un pēc tam noskalo. Šāda apstrāde garantē, ka apaugums neveidosies ilgāku laiku. Savukārt, ja līdzekli neizmanto, apaugums atkal sāks veidoties no jauna jau krietni ātrāk.

  • Kāpēc fasādi nedrīkst krāsot saulē un lielā vējā?

Šādos laikapstākļos nenotiek vienmērīga krāsas žūšana. Tiek “aprauts” virsējais slānis, bet iekšpusē krāsa vēl ir “jēla”. Nereti šķiet, ka krāsa jau nožuvusi un tiek klāta otra kārta, bet pirmā kārta it kā iekapsulējas, mitrums vairs netiek laukā un ar laiku parādās mikroplaisas, krāsas lobīšanās.

  • Ja mājai ir vairāki stāvi, kā nokrāsot augšējo daļu?

Jāveido sastatnes vai jāiznomā pacēlājs. Te noteikti ir darbs diviem cilvēkiem – viens krāso augšpusi un otrs, kad augšējais pabīdījies uz nākamo plakni, turpina to pašu plakni apakšējā daļā. Ērtākam darbam, lai sasniegtu augstākus punktus, ieteicams izmantot pagarinātājkātu līdz 3m garumā.

  • Vai iepriekš krāsotu fasādi var krāsot citā tonī? Vai apakšējais nebūs redzams?

Jā, tā var darīt pilnīgi droši. Izmantojot Vivacolor piedāvātās krāsas koka fasādēm, apakšējais tonis pat, ja tas būs bijis tumšs, nebūs redzams zem jaunās krāsas.

  • Kāds ir vidējais krāsas patēriņš uz vienu fasādes kvadrātmetru?

Zāģētas koka virsmas ar vienu litru krāsas var vidēji noklāt 5 kvadrātmetrus, ēvelētas un iepriekš krāsotas virsmas – vidēji 8-9 kvadrātmetri ar litru krāsas.

 

 

Izvēlies piemērotākos instrumentus

Lielākā daļa cilvēku, nevar sagaidīt piemērotu laiku fasādes krāsošanai. Pirms darbu sākšanas iesakām iegādāties vairākas otas un rullīšus, lai draugi un ģimene varētu jums palīdzēt.

 

Ko izvēlēties - otu vai rulli? Vienlīdz labi virsmu var nokrāsot gan ar otu, gan rullīti, lai gan rullītis ietaupīs jums laiku un enerģiju. Šim darbam īpaši piemērots ir Anza Platinum Wistex rullītis. Ja izvēlaties krāsot ar rulli, tad jums tā pat būs nepieciešama izliektā ota, kas palīdzēs nokrāsot stūrus, malas un citas grūti aizsniedzamas vietas, ko ar rulli nesanāk nokrāsot.

Kā izvēlēties īsto otu? Krāsojot fasādi ar otu, jums būs nepieciešamas divu veidu otas: plata ārdarbu ota, kas spēj uzņemt daudz krāsas, lai nebūtu nepieciešams otu iegremdēt krāsā pārāk bieži; un izliektu otu, ar kuru nokrāsot grūti aizsniedzamās vietas. Noderīgs padoms - izvēlies otu fasādes dēļa platumā. Ja dēlis ir aptuveni 100 mm plats, tad izvēlies 100 mm platu otu, kas nosegs visu dēļa platumu, un atvieglos un paātrinās krāsošanas darbus.

Kā izvēlēties īsto rulli? Ja virsmu apstrādājat ar lazūru, tad izvēlieties Anza Platinum Antex rullīti. Nelīdzenām un raupjām virsmām izvēlieties rullīti ar garāku plūksnu, piemēram, Anza Platinum Wistex rullīti.

Ņemiet vērā! Katras krāsas un aizsarglīdzekļa etiķetē un produkta aprakstā ir norādīta ieteicamā uzklāšanas metode un ieteicamie darba instrumenti.

Kā atvieglot krāsošanu? Krāsojot izvēlieties izmantot rokturi-pagarinātāju, kas ir piemērots, gan ruļļiem, gan otām, lai izvairītos no biežas kāpšanas pa kāpnēm, nebūtu nepieciešamas sastatnes, kā arī saudzētu jūsu muguru un plecus.

 

Krāsojot ar Villa krāsām mēs iesakām izvēlēties:

 

platinumAnza Platinum izliekta ota ārdarbiem 

Platinum izliekta ota ārdarbiem ir jaunākā un labākā Anza ārdarbu ota, kas, pateicoties sevišķi augstai krāsas uzņemšanas spējai, samazina krāsošanas laiku. Īpaši izstrādātie sintētiskie sari un nerūsējošā tērauda uzgaļi nodrošina izcilu klājumu un otas izturību. Rūpīgi izstrādāts ergonomisks, ērts rokturis ar izliekumu samazina iespēju gūt savainojumus ilgstoša sasprindzinājuma rezultātā. Papildus tam, otai ir īpašs vāciņš, kas neļauj tai sacietēt līdz pat 2 nedēļām. Otu var izmantot kopā ar Anza rokturi-pagarinātāju. Platums: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

 

 

eliteAnza Elite izliekta ota ārdarbiem 

Anza Elite izliekta ārdarbu ota ir vispārdotākā augstas kvalitātes ota ārdarbiem, kas nodrošina lielisku rezultātu un ir izturīga pret nodilumu. Rokturis ir ergonomisks, mīksts un neslīdošs. Ota pieejama gan ar taisnu, gan izliektu rokturi. Tā ir piemērota visa veida krāsām un ir izmantojama kopā ar Anza rokturi-pagarinātāju. Platums: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

 

 

Nokrāsojiet koka fasādi ātrāk ar Anza Platinum ārdarbu otu!

Izmantojiet krāsošanas projektam noderīgus rīkus

 

krasu pase   atrodiet

lv
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color